У Харківській області працюють вісім дитячих секцій для занять біатлоном. Відсутність снігу не заважає дітям займатися улюбленим видом спорту. Як проходять тренування та з якими труднощами стикаються спортсмени — читайте у матеріалі Суспільного.
У селищі Пересічному в Дергачівському районі області секцію біатлону відвідує 25 хлопців та дівчат віком від восьми до 13 років.
Спочатку вони отримують базові навички — як вправно пересуватися на лижах та правильно дихати під час стрільби.

Школярка Аліна Сіренко займається біатлоном вже декілька років. Тренування дівчина відвідує тричі на тиждень.

"Коли ти прибіг, треба лягти спокійно і не хвилюватися. Прицілитися і вистрілювати. Мені легше бігати, стріляти. Складно — на лижоролерах, тому що деякі вправи в мене не дуже виходять", — зізнається Аліна.

Лижоролери — спеціальні тренажери для відпрацювання вміння їздити на лижах, коли немає снігу.
Разом із Аліною тренується 12-річний біатлоніст Дмитро Стріляний.

Він мріє про успіхи у великому біатлоні: "Коли в нас була фізкультура або після уроків, коли йшов додому, бачив як катаються на лижах. Мені захотілось, сказав мамі, мама каже: іди спробуй. Я пішов. Біатлон дивлюсь, не всі рази, коли виступають, але стараюсь дивитися. В мене немає кумира, стежу за всіма, за Україною. Далі, якщо буде все добре, хочеться виграти чемпіонат світу".

Під час відбору до секції, говорить тренер Андрій Давидов, найголовніше — бажання дитини займатися спортом та готовність до виснажливої праці.
"Тренування насичені вправами на силу, гнучкість та спритність. Специфіка роботи з маленькими дітьми — їх постійно треба заохочувати", — говорить тренер.

Близько 10 років тому спортсмени-ентузіасти взялися відроджувати біатлон у регіоні. Зараз харківські біатлоністи демонструють вагомі результати на міжнародному рівні, відзначає віце-президент обласної федерації Юрій Щегольков.

"Великий біатлон, вогнепальний — це наша "ахіллесова п'ята". Якби ми вирішили цю проблему, був би поштовх ще сильнішим. Можу сказати, що ми дуже часто для навчально-тренувальної роботи виїжджаємо до Сум, Чернігова", — розповів Щегольков.
Тож в майбутньому на Харківщині планують відкрити ще кілька секцій у віддалених куточках області та забезпечити юних біатлоністів найновішим інвентарем: професійними лижами та сучасними пневматичними гвинтівками.
Читайте також
"Різдвяна гонка"-2021: визначилися усі учасники біатлонної шоу-гонки