Переважна більшість українців підтримала б вступ до Північноатлантичного альянсу у разі, якби відповідне питання було винесене на референдум.
Про це свідчать результати опитування, проведені Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
"У випадку референдуму щодо вступу до НАТО 59,2% серед усіх респондентів проголосували б "за", 28,1% – "проти". Таким чином, серед тих, хто взяв би участь у референдумі, 67,8% підтримали б вступ до НАТО", – йдеться у повідомленні.
Водночас у випадку проведення референдуму щодо вступу в ЄС, це рішення підтримали б більш як 67% українців.
"У випадку референдуму щодо вступу до ЄС, 67,1% серед усіх респондентів проголосували б "за", 21,6% – "проти". Решта респондентів не голосували б або не визначилися з вибором", – зазначається у дослідженні.
При цьому зазвичай такі дві категорії респондентів в результаті не беруть участі в референдумах.
Як зауважують соціологи, серед жителів заходу та центру України переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО. При цьому на півдні та сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижча.
"Водночас у випадку вступу до ЄС, більшість на референдумі підтримали б таке рішення, а у випадку вступу до НАТО голоси "за" і "проти" розділилися б практично порівну", – розповіли у КМІС.
Опитування проводилось 13-16 грудня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). У ході дослідження опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.
У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.
Що відомо
- За даними КМІС, понад половина українців готові чинити спротив у разі вторгнення російських військ, при цьому третина громадян готова робити це зі зброєю в руках.
- Станом на початок листопада лише 28% українців схвалювали діяльність президента Володимира Зеленського.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.