Уряд продовжив заборону на ввезення російських товарів до 2023 року

Уряд продовжив заборону на ввезення російських товарів до 2023 року

Уряд продовжив заборону на ввезення російських товарів до 2023 року
Shutterstock

Кабінет міністрів на засіданні 23 грудня продовжив заборону на ввезення в Україну низки російських товарів до 1 січня 2023 року. Ембарго на імпорт з Росії діє з 2016 року.

Згідно з указом Володимира Путіна від грудня 2015 року, підтвердженим рішенням Держдуми, РФ із 1 січня 2016 року в односторонньому порядку припинила дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД стосовно України.

Крім того, у грудні 2018 року Росія заборонила ввезення на свою територію низки товарів з України: пшениці, солодового пива, соняшникової олії, шоколаду, фруктових і овочевих соків, хліба і борошняних кондитерських виробів, спиртних напоїв, деяких видів машин і устаткування для сільського господарства і переробної промисловості.

У грудні 2019 року уряд РФ заборонив ввозити з України крохмаль, фруктоза і глюкоза, а також радіатори, котли центрального опалення, медичні трубки і спринцівки з ПВХ та частини рідинних насосів. А в липні 2021-го цей перелік розширився зокрема макаронами, цукром, ячменем та олією.

У відповідь у грудні 2015 року Україна запровадила заборону на ввезення низки російських товарів "для забезпечення захисту національних інтересів і безпеки". До цього переліку входять зокрема м'ясо, риба, кава, чай, зерно, карамель, кондитерські вироби й цукерки, пиво, сигарети, горілка, спирт, корм для домашніх тварин, вагони, локомотиви, автомобілі, трактори, папір і мийні засоби.

У березні 2021-го Кабінет міністрів розширив перелік заборонених до ввезення з Росії товарів, додавши туди олію, мийні засоби, туалетний папір тощо.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок