Уряд продовжив заборону на ввезення російських товарів до 2023 року

Уряд продовжив заборону на ввезення російських товарів до 2023 року

Уряд продовжив заборону на ввезення російських товарів до 2023 року
. Shutterstock

Кабінет міністрів на засіданні 23 грудня продовжив заборону на ввезення в Україну низки російських товарів до 1 січня 2023 року. Ембарго на імпорт з Росії діє з 2016 року.

Згідно з указом Володимира Путіна від грудня 2015 року, підтвердженим рішенням Держдуми, РФ із 1 січня 2016 року в односторонньому порядку припинила дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД стосовно України.

Крім того, у грудні 2018 року Росія заборонила ввезення на свою територію низки товарів з України: пшениці, солодового пива, соняшникової олії, шоколаду, фруктових і овочевих соків, хліба і борошняних кондитерських виробів, спиртних напоїв, деяких видів машин і устаткування для сільського господарства і переробної промисловості.

У грудні 2019 року уряд РФ заборонив ввозити з України крохмаль, фруктоза і глюкоза, а також радіатори, котли центрального опалення, медичні трубки і спринцівки з ПВХ та частини рідинних насосів. А в липні 2021-го цей перелік розширився зокрема макаронами, цукром, ячменем та олією.

У відповідь у грудні 2015 року Україна запровадила заборону на ввезення низки російських товарів "для забезпечення захисту національних інтересів і безпеки". До цього переліку входять зокрема м'ясо, риба, кава, чай, зерно, карамель, кондитерські вироби й цукерки, пиво, сигарети, горілка, спирт, корм для домашніх тварин, вагони, локомотиви, автомобілі, трактори, папір і мийні засоби.

У березні 2021-го Кабінет міністрів розширив перелік заборонених до ввезення з Росії товарів, додавши туди олію, мийні засоби, туалетний папір тощо.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок