Росія не причетна до зростання цін на газ у Європі – Путін

Росія не причетна до зростання цін на газ у Європі – Путін

Росія не причетна до зростання цін на газ у Європі – Путін
Фото: Газпром

Російський газовий монополіст "Газпром" не має стосунку до рекордного зростання ціни на газ на європейських ринках.

Про це під час пресконференції 23 грудня заявив президент Росії Володимир Путін.

"Ніякої правди тут немає. Це просто спроба поставити все з ніг на голову", – наголосив політик.

За його словами, "Газпром" поставляє повний обсяг газу, який запитують його контрагенти за наявними контрактами й навіть збільшує поставки.

Путін заявив, що причиною зростання цін на блакитне паливо у Європі стали одразу кілька факторів, серед яких – переорієнтація великих світових експортерів газу, зокрема США, на інші ринки.

"Спочатку в Латинську Америку – в Бразилію. Потім в Азію – Китай, Південна Корея, Японія. Тому що там більше платять. Європейці гадали, що в них преміальні ринки – ні, виявилось, що в інших місцях. Ціни поповзли", – зазначив російський президент.

Він додав, що на зростання цін також вплинула несприятлива погода.

"Холодна, довга весна, недозакачка в "підземки" (підземні сховища газу – ред.), вітряки не працювали. Все це створило дефіцит", – пояснив Путін.

Російський президент зауважив, що деякі західні оператори зберігають свій газ й у підземних сховищах України.

"Почали активно його підіймати та використовувати у себе в країнах. Зрозуміло, тому що піднятий газ з "підземок" коштує на порядок дешевше, ніж якщо купувати його на ринку", – додав політик.

Він зауважив, що Росія попереджала, що не слід руйнувати довготривалі газові контакти.

"Ні", – говорила нам Єврокомісія. – "Треба переходити на ринкові відносини". Ринок відрегулює. Ось він і відрегулював. Понад дві тисячі доларів за тисячу кубів", – підсумував Путін.

Що відомо

  • У вересні і на початку жовтня 2021 року вартість газу в Європі стрімко зростала, встановивши кілька рекордів. Зокрема, вдень 6 жовтня вона ціна тисячі кубометрів газу сягнула майже 2 тисяч доларів.
  • Однак під час торгів 7 жовтня на біржі ICE котирування різко обвалилися, знизившись до рівня нижче 1100 доларів за тисячу кубометрів.
  • Попри це у грудні вартість блакитного палива перевищила 2 тисячі доларів за тисячу кубічних метрів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок