Україна "вичавлює" росіян з їхніх етнічних територій – Путін

Україна "вичавлює" росіян з їхніх етнічних територій – Путін

Україна "вичавлює" росіян з їхніх етнічних територій – Путін

Президент Росії Володимир Путін вважає, що українська влада намагається витіснити росіян з їхніх етнічних територій та нищить російську мову.

Про це він заявив під час пресконференції 23 грудня.

"Не зважаючи на те, що Радянський Союз припинив існування, частина історичних російських територій з населенням історичної Росії опинилась за межами Російської Федерації, перш за все в Україні – ми з цим примирились, нормально до цього поставились. Більш того, сприяли становленню нової держави. І працювали, і готові були працювати, і працюємо з усіма урядами, якої б зовнішньополітичної орієнтації вони не притримувались. Достатньо згадати наші відносини з президентом Ющенком, і з прем’єр-міністром Тимошенко, яка так само як і сьогоднішнє керівництво України, говорила про свою абсолютну прозахідну орієнтацію", – зазначив політик.

Путін зауважив, що Росія була готова й далі працювати з українським урядом, й не мала жодних планів про будь-які дії щодо Криму.

"Але що сталося у 2014 році? Державний переворот кривавий. Людей вбивали і спалювали", – заявив він.

За словами Путіна, окупація Криму була обумовлена "переворотом" в Україні.

"Як ми могли відмовити Севастополю і Криму, людям, які там проживають, взяти їх під свій захист? Неможливо, просто нас поставили в ситуацію, де ми не могли вчинити інакше", – наголосив російський президент.

Путін також заявив, що також Росія не могла ігнорувати ситуацію, яка склалася на Донбасі, населення якого, на його думку, завжди прагнуло бути в складі Росії.

Також він розкритикував закон "Про корінні народи", підписаний президентом Володимиром Зеленським у червні 2021 року.

"Оголосили росіян, які проживають на цій території, некорінним народом. Так само, до речі, як і поляків, угорців, румун. Звідси й суперечки у міждержавних відносинах України з цими країнами", – зауважив політик.

При цьому президент РФ переконаний, що Україна дотримується політики знищення російської мови.

"Просто вичавлюють росіян і російськомовне населення з їхньої історичної території. Ось що відбувається", – підсумував Путін.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок