На Сумщині починають щеплювати проти COVID-19 третьою дозою

На Сумщині починають щеплювати проти COVID-19 третьою дозою

На Сумщині починають щеплювати проти COVID-19 третьою дозою
Суспільне Суми

Від 23 грудня мешканці Сумської області, які отримали дві дози щеплення проти коронавірусної інфекції, можуть зробити третю, бустерну, дозу. Про це Суспільному розповіла старша медсестра поліклінічного відділення Центру соціально небезпечних захворювань Марина Слухай.

За її словами, це люди, які першу дозу отримали не менш як пів року тому. Зокрема, зараз йдеться про медиків і пацієнтів інтернатів.

"Це ті перші особи, які вакцинувалися на початку вакцинальної компанії, які щеплювалися в квітні, й для них прийшов час зробити бустерну дозу. Одна вимога – щоб пройшло після другого щеплення 6 місяців", – говорить Марина Слухай.

Також від 16 грудня на Сумщині вводять додаткову дозу. Її міністерство охорони здоров'я пропонує людям, які мають онкозахворювання, інфіковані ВІЛ, перенесли трансплантацію органів, проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, або з іншими імунодефіцитними станами.

На 23 грудня додаткову дозу, сказала Марина Слухай, отримали 16 людей: 13, які щепились Pfizer, і троє вакцинувались AstraZeneca.

Що відомо

  • На ранок 23 грудня в області коронавірус підтвердили у 228 людей, семеро пацієнтів померли від ускладнень.
  • З 23 грудня Сумщина перебуває у "жовтій" карантинній зоні.
На початок