Франківські депутати просять прем’єра та голову СБУ провести перевірку на арматурному заводі

Франківські депутати просять прем’єра та голову СБУ провести перевірку на арматурному заводі

Франківські депутати просять прем’єра та голову СБУ провести перевірку на арматурному заводі
Фото: Суспільне Карпати

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови СБУ Івана Баканова з проханням провести перевірку ймовірного умисного знищення арматурного заводу. Таке звернення зачитав депутат від фракції "Європейська солідарність" Олексій Петечел під час XIX сесії міськради.

За його словами, до фракції звернулися працівники заводу та розповіли про ситуацію на підприємстві. Люди кажуть, що протягом останніх двох років завод з незрозумілих причин зупинив виробництво, а з грудня 2020 року працівникам не виплачують зарплату. Олексій Петечел каже, що станом на 1 серпня заборгованість перед працівниками перевищила 8 млн грн.

"Завод є унікальним підприємством в Україні. Це – виробник трубопровідної арматури для підприємств енергетичної галузі, хімічної промисловості. Завод у 2021 році підписав контракти замовлення із чеським, сумським заводами, з Рівненською АЕС. Чеський завод навіть перерахував аванс за виготовлений товар, а АЕС чекає деталі для ремонту", – розповів Олексій Петечел.

Зараз працівників не пускають до своїх робочих місць, а керівництво заводу усунулося від виконання своїх обов’язків, каже Петечел.

"Ми не можемо залишитися осторонь проблем колективу, тому просимо провести перевірку можливих спроб умисного знищення стратегічно важливого підприємства з метою створення кризових явищ в енергетичній сфері України, а також — вжити заходи для збереження обладнання, відновлення роботи та погашення заборгованості у працівників", – йдеться у тексті звернення депутатів.

Народна депутатка України Оксана Савчук повідомила, що два тижні тому працівники заводу звернулися і до неї з проханням допомогти. Депутатка каже, що надіслала запит до прем'єр-міністра та міністра внутрішніх справ. Тому депутатське звернення Івано-Франківської міськради підсилить увагу до проблеми колективу заводу.

За це рішення проголосували 38 депутатів.

Що відомо

Станом на 1 листопада працівники "Івано-Франківського арматурного заводу" не отримували заробітну плату 10 місяців. Людей не пускали на територію підприємства. Зв’язку із керівниками підприємства також не було. Люди зверталися у міську та обласну ради, також писали заяви у поліцію та подавали позови у суд.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок