В Ізраїлі знайшли перстень із зображенням "доброго пастиря". Так давні християни уявляли Ісуса

В Ізраїлі знайшли перстень із зображенням "доброго пастиря". Так давні християни уявляли Ісуса

В Ізраїлі знайшли перстень із зображенням "доброго пастиря". Так давні християни уявляли Ісуса
. Фото: Управління з питань старожитностей Ізраїлю / Facebook

Під час розкопок на узбережжі Середземного моря ізраїльські археологи знайшли скарби, які перевозилися на двох кораблях близько 1700 і 600 років тому. Серед них – восьмикутний золотий перстень із зеленим каменем, на якому зображений образ "доброго пастиря", або ж Ісуса.

Про це повідомляє Управління з питань старожитностей Ізраїлю.

Один із кораблів, що зазнав аварії, належить до доби Стародавнього Риму, а інший – більш сучасний, з так званої доби мамлюківМамлюками називали військову касту в середньовічному ісламському Єгипті, яка складалася з навернених в іслам юнаків тюркського й кавказького походження. (1291–1516). Археологи припускають, що обидва судна були пришвартовані неподалік від берега й були знищені штормом. На це вказує зокрема те, що їхні уламки були розташовані на глибині близько чотирьох метрів.

ізраїль археологічні знахідки
Золоті й срібні монети періоду Стародавнього Риму. Фото: Управління з питань старожитностей Ізраїлю / Facebook

ізраїль археологія
Бронзові дзвіночки, які, за повір'ям, мали відганяти злих духів. Фото: Управління з питань старожитностей Ізраїлю / Facebook

Серед знайдених скарбів – сотні срібних і бронзових давньоримських і мамлюкських монет; бронзова статуетка у формі орла, що символізує римське правління; десятки бронзових дзвіночків, які мали відганяти злих духів; чорнильниця; залізяччя на кшталт бронзових гвіздків, свинцевих труб і залізний якір; а також глиняний посуд.

ізраїль археологія
Чорнильниця. Фото: Управління з питань старожитностей Ізраїлю / Facebook

ізраїль археологія
Бронзові гвіздки. Фото: Управління з питань старожитностей Ізраїлю / Facebook

Ізраїльські археологи також змогли знайти більш рідкісні артефакти – особисті речі екіпажу кораблів. Це, приміром, червоний коштовний камінь із вигравіюваною на ньому лірою. А ще – восьмикутний перстень із зеленим коштовним каменем, на якому закарбований образ "доброго пастиря" – самоназва Ісуса Христа, яким його уявляли давні християни.

ізраїль археологія
Червоний коштовний камінь із вигравіюваною лірою. Фото: Управління з питань старожитностей Ізраїлю / Facebook

"Перстень знайшли неподалік порту Кесарія – місця, що мало велике значення в християнській традиції. Кесарія була одним із найперших осередків християнства, де оселилася одна з найперших християнських спільнот", – підкреслюють в Управлінні з питань старожитностей Ізраїлю.

Читайте також

В Юдейській пустелі знайшли рідкісний артефакт — новий сувій Мертвого моря

В Єрусалимі хлопчик знайшов золоту прикрасу, якій 3000 років

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок