Питання на $251 мільйон. Шрі-Ланка хоче заплатити за іранську нафту чаєм

Питання на $251 мільйон. Шрі-Ланка хоче заплатити за іранську нафту чаєм

Питання на $251 мільйон. Шрі-Ланка хоче заплатити за іранську нафту чаєм
Фото: Unsplash

Влада Шрі-Ланки хоче "виплатити" борг у 251 мільйон доларів за імпорт нафти з Ірану чаєм, оскільки міжнародних резервів країни для цього недостатньо.

Про це в інтерв’ю Reuters заявив міністр плантацій Шрі-Ланки Рамеш Патхірана.

Передбачається, що Шрі-Ланка щомісяця постачатиме Ірану чаю на п’ять мільйонів доларів і таким чином протягом чотирьох років виплатить борг. Перші поставки міністерство плантацій країни планує вже на січень 2022-го.

Влада Шрі-Ланки стверджує, що це перший випадок, коли чай використовують для виплати зовнішнього боргу.

З 2015 року, коли з Ірану зняли санкції за експорт нафти, Шрі-Ланка, як і низка інших країн, почали експорт іранської нафти. У 2018-му, коли США вийшли з "іранської ядерної угоди" й відновили санкції проти Тегерана, Шрі-Ланка почала купувати іранську нафту через посередників у борг. Ще тоді країна розглядала можливість оплати за постачання чаєм.

Міністерство плантацій Шрі-Ланки стверджує, що їхній намір не підпаде під дію санкцій США чи ООН, оскільки чай "вважається харчовим продуктами з гуманітарних міркувань, а жоден підсанкційний банк Ірану не братиме участі в бартері".

Через коронавірус і брак туристів країна опинилася в економічній кризі. Агенство Fitch у грудні 2021 року знизило кредитний рейтинг Шрі-Ланки до "СС" через ризик боргового дефолту у 2022 році. У 2022-му країна має виплатити 6,9 мільярда доларів боргових зобов’язань, що у майже 4,3 раза перевищує її міжнародні резерви.

Влада Шрі-Ланки сподівається, що експорт чаю дозволить зберегти іноземну валюту, необхідну для обслуговування зовнішнього боргу – адже купуватимуть чай у місцевій валюті рупіях. А втім, представник Асоціації плантаторів Шрі-Ланки Рошан Раджадурай заявив, що ініціатива влади зашкодить виробникам: вона "оминає вільний ринок і не дає їм ніякої справжньої цінності".

Шрі-Ланка тривалий час була другим за обсягом експортером чаю у світі після Кенії. У 2020 році вона продала рекордні 265,5 мільйона кілограмів чаю, заробивши 1,24 мільярда доларів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок