Будує музей єврейського побуту й Голокосту. Фаїна Баєк з Вінниччини. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Будує музей єврейського побуту й Голокосту. Фаїна Баєк з Вінниччини. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Будує музей єврейського побуту й Голокосту. Фаїна Баєк з Вінниччини. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Скріншот, Суспільне

Мешканка Вінничини голова єврейської громади Брацлава Фаїна Баєк будує музей єврейського побуту й Голокосту.

Жінка згадує, як її бабуся святкувала Рош га-Шана та готувала традиційні святкові страви. Зараз Фаїна вже 11 років керує єврейською громадою, а в музеї планує проводити майстеркласи з приготування маци.

"Бабуся готувалась, сиділи за столом, але що це – діти не знали. І коли ми її ввечері зустрічали і чекали вже, виходив чоловік в талесі і сурмив в баранячий ріг. .. І це був такий звук... Він доходив мені до самого серця. Мені настільки це подобалось!", — розповідає Баєк.

Дивіться повну історію Фаїні Баєк у новому випуску спецпроєкту "Люди Є":

Фаїна зараз пише книгу, щоб передати дитячі спогади. Жінка вже 11 років очолює єврейську громаду у Брацлаві, організувала у місті єврейський музей: "Музей маленький, але дуже багато людей приїжджає сюди. Ведуться записи. Голландія, Італія, Греція, Ізраїль, Німеччина – багато людей їде до нас".

Зараз Баєк будує великий єврейський музей і знайшла для нього приміщення у старій хаті.

"Ми вирішили: коли це все зробимо, будуть з туристами проводити майстер-класи. Навчимося в печі пекти і спробуємо готувати мацу", — каже очільниця громади.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок