Лише президент, прем’єр та голова МЗС можуть говорити від імені України – указ президента

Лише президент, прем’єр та голова МЗС можуть говорити від імені України – указ президента

Лише президент, прем’єр та голова МЗС можуть говорити від імені України – указ президента
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський 22 грудня видав указ за яким лише президент України, прем’єр-міністр та міністр закордонних справ мають право висловлюватися з питань зовнішньої політики України.

Текст указу опубліковано на офіційному сайті президента.

"Установити, що з офіційними заявами та коментарями з питань зовнішньої політики України та з ініціативами міжнародного характеру можуть виступати лише президент України, прем’єр-міністр України і міністр закордонних справ України", – йдеться в тексті документу.

В указі також зазначено, що під час здійснення зовнішніх відносин державні органи України мають погоджувати свою позицію з Міністерством закордонних справ шляхом направлення письмових запитів.

Також в документі сказано, що посадові особи України мають інформувати президента та Міністерство закордонних справ про зміст закордонних службових контактів протягом десяти днів після таких контактів. А в разі одержання особливо важливої інформації ­– невідкладно.

Указ також регулює порядок проведення міжнародних перемовин посадовими особами, повідомлення про зміст та наслідки цих перемовин та перелік посадових осіб, які повинні бути присутніми у складі офіційних делегацій.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок