Оцінка життя та очікування від майбутнього: соціологічне опитування групи "Рейтинг"

Оцінка життя та очікування від майбутнього: соціологічне опитування групи "Рейтинг"

Опитування
Оцінка життя та очікування від майбутнього: соціологічне опитування групи "Рейтинг"
Колаж, Суспільне

Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування 16-18 грудня 2021 року та дослідила суспільно-політичні настрої у суспільстві. Попри загалом скептичні відповіді респондентів, за словами експертів, оцінка політичного та економічного становища у порівнянні з груднем 2018 року дещо покращилася.

Про це повідомляє соціологічна група "Рейтинг".

Згідно з опитуванням, 14% респондентів заявили, що їхнє відчуття впевненості у майбутньому покращилось за останній рік. Для 30% – воно не змінилось і для 53% – погіршилося.

На думку 63% опитаних, за останній рік політична ситуація в Україні погіршилась, 70% вважають, що економічна ситуація також погіршилася. Близько 20% вважають, що ситуація не змінилась, для 12% – покращилась політична ситуація, для 8% – економічна.

Що стосується оцінки матеріального становища родини, 40% опитаних вважають, що воно не змінилося за рік. Для 50% – погіршилось, лише для 9% – покращилось.

Найбільші позитивні зміни, за словами опитаних, сталися у сфері будівництва доріг та цифрових технологій. Понад 60% опитаних помітили покращення стану доріг протягом останнього року. Майже половина опитаних згадали позитивні зміни у цифрових технологіях (додаток "Дія"). 28% респондентів не змогли оцінити зміни.

20% опитаних побачили позитивні зміни у міжнародному іміджі України. 28% заявили, що не помітили змін, 40% вважають, що за останній рік імідж України погіршився.

19% побачили позитивні зміни у безпеці на дорогах. 34% опитаних не помітили змін, 41% відчули погіршення безпекової ситуації на дорогах за рік.

12% побачили позитивні зміни у сфері якості освіти. 28% респондентів не помітили змін, 40% помітили погіршення якості освіти.

17% опитаних помітили позитивні зміни у якості медичного обслуговування, 31% опитаних не помітили змін, а 45% відчули погіршення якості медичних послуг.

Близько половини опитаних не побачили змін за рік у боротьбі з корупцією, 37% респондентів вважають, що ситуація погіршилася. Так само близько 50% не помітили позитивних змін у розв'язання питання війни на Донбасі. 34% опитаних вважають, що ситуація погіршилася.

Також більшість вказали на відсутність змін з курсом гривні, свободою слова та демократією.

При цьому більшість відчули погіршення в ситуації з тарифами на комунальні послуги – 80% та з цінами на основні товари і ліки – 90%.

Для близько половини опитаних стало важче шукати роботу, 29% опитаних вважають, що в цій сфері нічого не змінилося, 11% помітили покращення ситуації. Так само близько половини опитаних помітили погіршення якості житлово-комунальних послуг. 37% респондентів змін не помітили, 9% заявили про покращення ситуації.

Опитування проводилося серед громадян України віком від 18 років в усіх областях України, крім тимчасово окупованих. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Опитано 2500 респондентів методом телефонних інтерв'ю.

Читайте також

Перемога Усика, Паралімпіада та "Велике будівництво". Українці назвали головні досягнення 2021 року

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок