Торги щодо реставрації Одеського художнього музею не відбулися

Торги щодо реставрації Одеського художнього музею не відбулися

Торги щодо реставрації Одеського художнього музею не відбулися
Фото: Мандруй Україною

Тендер на реставрацію "Палацу Потоцьких", в якому розташований Одеський художній музей, зірвався. У торгах взяли участь менш як дві компанії. Про це йдеться в системі публічних закупівель Prozorro.

Крім того, ТОВ УКРСПЕЦПРОЕКТ, яке займалося реставрацією Будинку Русова та Лібмана, поскаржилося на "ряд дискримінаційних вимог", які звужують коло потенційних учасників, що призводить до неконкурентної боротьби та неекономного використання державного бюджету. Відповідно до рішення антимонопольного комітету, опублікованого на Prozorro, частина скарг компанії необґрунтована та не відповідає законам України.

Що відомо

  • Одеський художній музей розташований в палаці Потоцьких на вулиці Софіївська, 5А. Його зводити між 1823 та 1828 роками, автор проєкту невідомий. У 1888 році палац придбав одеський міський голова Григорій Маразлі — громадський діяч, колекціонер і меценат. У 1892 році він передав палац місту з метою створення в ньому музею витончених мистецтв. Відкриття музею відбулося 24 жовтня (6 листопада) 1899 року. Будівля є пам'ятником архітектури та містобудування початку XIX століття.
  • 14 жовтня Одеський художній музей отримав статус національного закладу. Відповідний указ опублікували на сайті президента України.
  • Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства 29 жовтня 2021 року розмістив тендер на проведення ремонтно-реставраційних робіт "Палацу Потоцьких", в якому знаходиться Одеський національний художній музей. На це готові були витратити майже 143 мільйони.
  • 17 грудня музей передали у державну власність.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок