Для сумчан виросте ціна за вивезення сміття

Для сумчан виросте ціна за вивезення сміття

З 1 січня сумчани за вивезення сміття сплачуватимуть більше. За таке рішення 21 грудня проголосували члени виконавчого комітету.

Для мешканців багатоповерхівок, кого обслуговує ТОВ "Сервіс ресурс", тариф зростає з 29 гривень до майже 35 за одну людину на місяць. Мешканцям приватного сектору доведеться сплачувати на майже 13 гривень більше, ніж було до цього. ТОВ "А-Муссон" затвердили тариф для багатоповерхівок на майже 4 гривні більше, і на 8 гривень вартість зростає для мешканців приватного сектору.

На своїх сайтах компанії оприлюднили розрахунки та причини збільшення тарифів, серед яких: збільшення мінімальної заробітної плати та здорожчання палива. А для приватного сектору, пояснив на виконкомі директор департаменту інфраструктури Олександр Журба, змінились норми накопичення відходів.

"Приїжджав інститут, який проводив аналіз по місту, по приватному сектору були збільшені норми накопичення, як будівельних, так і рослинних відходів. Тому згідно з цими нормами накопичення був поданий розрахунок. Норми накопичення по приватному сектору, по деяких складових трішки більші, тому і ціна у них трішки більша", — сказав він.

Попередній тариф обом підприємствам встановили тимчасово влітку 2020 року, після конкурсу на вивезення. До конкурсу, товариство "А-Муссон" обслуговувало третину Сум, "Сервісресурс" — одну чверть. На конкурсі переможці поділили територію обслуговування навпіл.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до спільноти у Viber

Вибір редакції

На початок