"Для зв'язку зі світом": У лікарні Харкова відкрили школу, в якій навчатимуться діти з онкохворобами

"Для зв'язку зі світом": У лікарні Харкова відкрили школу, в якій навчатимуться діти з онкохворобами

"Для зв'язку зі світом": У лікарні Харкова відкрили школу, в якій навчатимуться діти з онкохворобами Суспільне Харків

На базі клінічної дитячої лікарні №16 у Харкові відкрили школу, в якій навчатимуться діти, які тривалий час лікуються та не можуть відвідувати заклади освіти з однолітками.

На перший урок — у короні

Перший урок у "Школі Супергероїв" відбувся 21 грудня, на заняття прийшли семеро школярів. Серед них — семирічна Єва, яка має лейкоз і живе у лікарні з квітня.

"Єву прийняли до першого класу, ми вчимося за індивідуальним планом, до нас приходить вчитель тричі на тиждень. На лінійку 1 вересня не ходили — аналізи не дозволили. Нам не можна було контактувати з дітьми. Вчителька приходила привітати Єву", — розповідає мама дівчинки Вікторія Воробйова.

У лікарні Харкова відкрили школу, в якій навчатимуться діти з онкоСуспільне Харків

Вікторія каже: коли дізналася про школу в лікарні, зраділа — так Єва зможе більше спілкуватися та не відставатиме від програми.

"Школа — це проєкт, який допомагатиме дітям підтримувати зв'язок зі світом, бо ми від нього огороджені. Школа допоможе не відставати від однолітків за знаннями. Мені складно пояснити шкільну програму, а так з Євою буде педагог, мені буде простіше", — розповідає Вікторія Воробйова.

Мама говорить, косу для Єви на перший урок у класі зробила з сусідкою по палаті Олею, чия донька теж проходить лікування.

"Коси дівчата, Єва та Кіра, прикрашали самостійно. Сукню вдягли спеціально до свята", — каже Вікторія.

"До лікування ми вже звикли, протокол лікування має три етапи, зараз ми на останньому: якщо після його завершення, аналізи будуть хороші, нас випишуть, будемо проходити терапію для підтримки", — говорить мама пацієнтки дитячої лікарні.

"Хто, як не вчитель?"

Вчити пацієнтів будуть освітяни зі школи №70. Перший урок провела вчителька англійської мови Любов Скоморовська.

"Перший урок був ознайомчий, на уроці були діти, які вчаться у першому, другому, сьомому, дев'ятому класах. Говорили про мрії, ким вони хочуть стати. Дуже переживала перед початком уроку", — розказала вчителька.

Любов матиме 5-6 уроків у "Школі Супергероїв"Суспільне Харків

Вчителі, які працюватимуть у "Школі Супергероїв" проходили спеціальну підготовку, каже Скоморовська.

"Проведена велика робота з психологом, говорили про те, як говорити з дітьми, які проходять лікування, яких тем оминати, як дивитися, як стати. Підготовче навчання у мене тривало з вересня", — говорить Любов Скоморовська.

У лікарні Харкова відкрили школу, в якій навчатимуться діти з онкохворобамиСуспільне Харків

Дітям не ставитимуть оцінок і не задаватимуть домашніх завдань.

"Ми тут, щоб відвернути дітей від хвороби. Мені важливо бути тут, бо дітям важливо навчатися, і хто, як не вчитель, допоможе побачити красу світу?", — говорить вчителька.

"Будуть швидше одужувати"

Директорка дитячої лікарні №16 Марина Кучеренко розповідає, що онкогематологічне відділення розраховане на 50 пацієнтів. За рік лікують до 2 тис. дітей. Школярів на заняття у клас відпускатимуть за згодою лікарів.

"Школа передбачає кілька форматів навчання — у класі, поруч з ліжком хворого, онлайн, якщо дитина у боксі, є індивідуальні заняття. Наші діти зможуть вчитися. Педагоги допоможуть нам створити умови, завдяки яким наші діти будуть швидше одужувати", — говорить Кучеренко.

"Для зв'язку зі світом": У лікарні Харкова відкрили школу, в якій навчатимуться діти з онкохворобамиСуспільне Харків

"На процес лікування освіта впливає позитивно: якщо дитина, місяць, два, пів року перебуває на лікуванні, шукає, як реалізувати свої мрії, хоче спілкуватися з друзями. Це спроба вийти на той шлях, який швидше веде до звичного, здорового життя за стінами лікарні. Освіта — це стимул для наших дітей", — говорить директорка лікарні.

Завідувачка онкогематологічного відділення Людмила Маренич каже, що мріяла про відкриття школи у лікарні після свого стажування у Відні, під час якого бачила таку школу та як вона працює.

"Діти перебувають у нас від трьох до шести, дев'яти місяців. Діти, які зможуть навчатися, почуваються повноцінними, не раз чула, як діти кажуть у палаті: "Чому я? Я так хочу вчитися, хочу побачити однокласників". Зараз можливість є", — говорить Маренич, яка 30 років працює у лікарні.

У лікарні Харкова відкрили школу, в якій навчатимуться діти з онкохворобамиСуспільне Харків

Що відомо

  • Соціальний освітній проєкт "Школа Супергероїв" розпочався у 2016 році. Перші уроки відбулися на базі Київської лікарні ОХМАТДИТ. Школи працюють у лікарнях восьми міст України.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди