У 2022 році Україна хоче отримати чітку часову перспективу від НАТО. Про це президент Володимир Зеленський сказав на конференції керівників закордонних дипломатичних установ України “Дипломатія 30. Стратегія сильної держави”, передає кореспондентка Суспільного.
“Ми прагнемо якомога скоріше розблокувати процес мирного врегулювання на Донбасі, повернути Крим, досягнути членства в Європейському Союзі у найближчі роки і отримати дуже чітку часову перспективу від НАТО. Дуже конкретну. І хочемо її отримати у 2022 році”, — сказав Володимир Зеленський.
За його словами, українська дипломатія з надмірно консервативної і тому дуже повільної має стати жвавою, динамічною, тобто швидкою.
“Наразі у багатьох процесах Україна змушена наздоганяти, і це неправильно”, — сказав Зеленський.
За його словами, 21 грудня у 2007 році найближчі партнери України — Польща, Угорщина, Словаччина та країни Балтії — увійшли до Шенгенської зони, а Румунія і Болгарія увійшли до Європейського Союзу.
“І всі ми не можемо прийняти тезу, яка дуже популярна, про ЄС через 30 років, а НАТО колись там через років 50”, — сказав президент.
За його словами, це демотивує і уповільнює.
Що відомо
- Речниця Білого Дому Джен Псакі заявила, що лише Україна та союзники по НАТО мають право приймати рішення щодо розширення альянсу. Про це Псакі повідомила на брифінгу 20 грудня.
- 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України).
- У відповідь США й НАТО тоді ж заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!