Саміт Люблінського трикутника: Польща та Литва заявили про підтримку України

Саміт Люблінського трикутника: Польща та Литва заявили про підтримку України

Саміт Люблінського трикутника: Польща та Литва заявили про підтримку України
. Фото: Суспільне Карпати

У селі Гута на Івано-Франківщині відбувся саміт Люблінського трикутника, за результатами якого президенти Польщі та Литви заявили про підтримку Україні у протистоянні з Росією та назвали пріоритетні напрямки взаємодії між трьома країнами у безпековому секторі.

Суспільне транслювало подію наживо.

Як зазначив президент Володимир Зеленський, учасники заходу, зокрема, обговорили взаємодію у боротьбі з дезінформацією, а також шляхи вирішення міграційної кризи на кордоні Білорусі з ЄС.

"Ми зміцнюємо кордон, щоб не повторити сценарій міграційної кризи в Україні", – підкреслив він.

Окрім того, президент нагадав, що прагне до мирного розв’язання конфлікту на сході України.

"Я детально розповів про наші мирні ініціативи в рамках Тристоронньої контактної групи, в рамках Мінського засідання, готовність до діалогу, намагання організувати зустріч в Нормандському форматі", – зауважив Зеленський.

За його словами, після саміту у Гуті має відбутися конференція за участі всіх послів України.

"Гута-2021" – це старт нового масштабного процесу за участі понад 300 людей. Це географічна децентралізація української дипломатії. Сьогодні тут за участі президентів: України, Польщі та Литви ми провели перший саміт Люблінського трикутника, завтра і післязавтра відбудеться конференція за участі абсолютно усіх послів України у світі", – розповів Зеленський.

Президент Польщі Анджей Дуда під час виступу завив, що він виступає проти будь-яких поступок Росії.

"Сьогодні ми маємо дві кризи довкола нас. Перша – криза на кордоні, яка була спровокована режимом Білорусі, але без сумніву, вона підтримується Москвою, ніхто не сумнівається, що ці дії скоординовані з ними", – наголосив він.

Президент Литви Гітанас Науседа додав, що лідери країн обговорили питання у сфері енергетичної та кібернетичної безпеки, а також боротьбу з дезінформацією.

"Спільно ми зможемо побороти всі ці виклики та проблеми. Зараз наші країни стикаються з безпековими викликами, тому що і Литва, і Польща переживають гібридну атаку, яку організував білоруський режим", – наголосив політик.

Він також висловив занепокоєння через концентрацію російських військ на українському кордоні.

"Ми бачимо концентрацію російської армії, і з огляду на це наші країни висловлюють єдність", – зауважив Науседа.

Також литовський президент подякував лідерам України й Польщі за допомогу у вирішенні міграційної кризи.

"Безпека і загрози є спільними для нас. Тому все буде зроблене для того, щоб ми стали союзниками, щоб ми таким чином формулювали нашу політику і переконали ті країни, які мають сумніви, тому що тільки так ми отримаємо спільний результат", – наголосив політик.

Науседа підкреслив, що Литва та Польща й надалі підтримуватимуть вступ України до ЄС та НАТО. Окрім того, він нагадав, що позиція Литви щодо проєкту російського газогону "Північний потік – 2" залишається незмінною – це політичний, а не економічний проєкт.

"Такі тристоронні зустрічі показують єдність і рішучість наших країн у цьому регіоні", – підсумував він.

Довідково:

Люблінський трикутник - платформа для тристоронньої співпраці між Литовською Республікою, Республікою Польща та Україною, спрямована на поглиблення регіонального співробітництва у безпековій, економічній та соціально-гуманітарній сферах.

Рішення про створення Люблінського трикутника було прийнято 28 липня 2020 міністрами закордонних справ України, Литви та Польщі Дмитром Кулебою, Лінасом Лінкявічюсом та Яцеком Чапутовичем, які підписали Декларацію про створення нового регіонального об’єднання.

План спільних дій з протидії дезінформації країнами-учасницями Люблінського трикутника на 2022-2023 рр. передбачає підготовку регулярних спільних доповідей про виклики та загрози в інформаційній сфері, розробку механізму спільного реагування на російські дестабілізаційні кампанії, обмін досвідом та посилення інституційних спроможностей з протидії гібридним загрозам.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок