У Запоріжжі діють 114 легальних майданчиків, де продають ялинки. На них може працювати від однієї до 7 точок реалізації дерев.
Про це Суспільному розповіла директорка комунального підприємства "Інститут розвитку міста Запоріжжя" Вікторія Агєнтаєва.
Зокрема, на перехресті між вулицями Шкільною та Фортечною в Олександрівському районі Запоріжжя ялинки продають у 4 місцях. У приватного підприємця Андрія Султанова - сосни кримські та звичайні, а також наборні. Каже: ціна новорічних красунь залежить від їхнього вигляду, та демонструє найкраще, на свій погляд, дерево.
Сосни продає від 100 до півтори тисячі гривень у залежності від вигляду дерева, каже Андрій Султанов. Заввишки вони до 5 метрів.

"З 10 числа почали працювати. Торгівля є. Сьогодні, звісно, менше, адже погода трохи не дозволяє. Але за цей час, я думаю, 50-60 купили", – розповідає чоловік.
Андрій Султанов каже: дерева йому привозять із лісгоспу Донецької області та від фермера з міста Кобеляки на Полтавщині.
"Сосна, яка зрубана у лісництві, у нас із чипом. Ну ось, білі чипи наклеєні. Ту, яку купили у фермера. Вона іде з печаттю, вона є. Все, більше інших сосен у нас немає. В цьому році давав дозвільні документи "Інститут розвитку і благоустрою міста Запоріжжя", - каже підприємець.
Недалеко від Андрія Султанова торгує новорічними деревами реалізатор Роман. Розповідає: продає звичайні ялинки, сосни кримські, наборні ялинки з ялиці та сосни, а також ялицю Нордмана.

"Ялинка від 150 до 2 тисяч гривень. Привезена - Нордмана з Польщі. Ми займаємося перший рік нею і ціна в неї від 1500 гривень і до 3000", – каже він.
Родина Гальченків, Олександр та Владлена, приїхали сюди з Заводського району. Розповідають: придбали ялинку, щоб створити собі новорічний настрій.
"Я не знаю скільки вона коштує, вона нам сподобалась і ми її купуємо. Потрібно виміряти її, щоб вона у ліфт влізла, щоб не на руках її нести на сьомий поверх", – каже Владлена.

Вікторія Агєнтаєва, каже, що КП "Інститут розвитку міста Запоріжжя" є організаторами ярмарку новорічних ялинок згідно із рішенням виконкому.
"Була відповідна процедура оголошення, ми запрошували підприємців брати участь. І всі вони законні, працюють. Повинні бути обов’язково – це установчий документ – фіз. особа підприємця, який працює. Далі фітологічна експертиза та товарно-транспортна накладна, яка вже нам надає змогу орієнтуватися – з якого лісництва, або від якого фермерського господарства завітала ця ялинка до нашого міста", – розповідає вона.
Кожна ялинка повинна мати своє маркування, але яке саме – підприємець обирає індивідуально. Це можуть бути чіпи або ж наклейки.

Перелік легальних майданчиків, де продають ялинки у Запоріжжі, опублікували на сайті Запорізької міської ради.
Протягом тижня в кожному районі міста мобільні групи у складі співробітників інспекції з благоустрою Запорізької міської ради, "Інституту розвитку міста Запоріжжя", представників районних адміністрацій та поліції перевіряли легальність місць продажу хвойних. Виявили порушення – каже Вікторія Агєнтаєва.
"Декілька локацій. Це район 6 міської лікарні. Так, підприємець здійснював діяльність без відповідних документів і дозволу. На нього був накладений штраф, але він до нас звернувся і попросив надати дозвіл. Вже сплатив кошти до бюджету і вже легально здійснює діяльність. А також є дві локації в Шевченківському районі", – каже Вікторія Агєнтаєва.
Читайте нас у Telegram
Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber