У Запоріжжі працюють 114 ялинкових майданчиків

У Запоріжжі працюють 114 ялинкових майданчиків

У Запоріжжі працюють 114 ялинкових майданчиків
Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі діють 114 легальних майданчиків, де продають ялинки. На них може працювати від однієї до 7 точок реалізації дерев.

Про це Суспільному розповіла директорка комунального підприємства "Інститут розвитку міста Запоріжжя" Вікторія Агєнтаєва.

Зокрема, на перехресті між вулицями Шкільною та Фортечною в Олександрівському районі Запоріжжя ялинки продають у 4 місцях. У приватного підприємця Андрія Султанова - сосни кримські та звичайні, а також наборні. Каже: ціна новорічних красунь залежить від їхнього вигляду, та демонструє найкраще, на свій погляд, дерево.

Сосни продає від 100 до півтори тисячі гривень у залежності від вигляду дерева, каже Андрій Султанов. Заввишки вони до 5 метрів.

У Запоріжжі працюють 114 ялинкових майданчики
Андрій Султанов.

"З 10 числа почали працювати. Торгівля є. Сьогодні, звісно, менше, адже погода трохи не дозволяє. Але за цей час, я думаю, 50-60 купили", розповідає чоловік.

Андрій Султанов каже: дерева йому привозять із лісгоспу Донецької області та від фермера з міста Кобеляки на Полтавщині.

"Сосна, яка зрубана у лісництві, у нас із чипом. Ну ось, білі чипи наклеєні. Ту, яку купили у фермера. Вона іде з печаттю, вона є. Все, більше інших сосен у нас немає. В цьому році давав дозвільні документи "Інститут розвитку і благоустрою міста Запоріжжя", - каже підприємець.

Недалеко від Андрія Султанова торгує новорічними деревами реалізатор Роман. Розповідає: продає звичайні ялинки, сосни кримські, наборні ялинки з ялиці та сосни, а також ялицю Нордмана.

У Запоріжжі працюють 114 ялинкових майданчики
Роман. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Ялинка від 150 до 2 тисяч гривень. Привезена - Нордмана з Польщі. Ми займаємося перший рік нею і ціна в неї від 1500 гривень і до 3000", каже він.

Родина Гальченків, Олександр та Владлена, приїхали сюди з Заводського району. Розповідають: придбали ялинку, щоб створити собі новорічний настрій.

"Я не знаю скільки вона коштує, вона нам сподобалась і ми її купуємо. Потрібно виміряти її, щоб вона у ліфт влізла, щоб не на руках її нести на сьомий поверх", каже Владлена.

У Запоріжжі працюють 114 ялинкових майданчики
Олександр та Владлена. Фото: Суспільне Запоріжжя

Вікторія Агєнтаєва, каже, що КП "Інститут розвитку міста Запоріжжя" є організаторами ярмарку новорічних ялинок згідно із рішенням виконкому.

"Була відповідна процедура оголошення, ми запрошували підприємців брати участь. І всі вони законні, працюють. Повинні бути обов’язково – це установчий документ – фіз. особа підприємця, який працює. Далі фітологічна експертиза та товарно-транспортна накладна, яка вже нам надає змогу орієнтуватися – з якого лісництва, або від якого фермерського господарства завітала ця ялинка до нашого міста", розповідає вона.

Кожна ялинка повинна мати своє маркування, але яке саме підприємець обирає індивідуально. Це можуть бути чіпи або ж наклейки.

У Запоріжжі працюють 114 ялинкових майданчики
Вікторія Агєнтаєва. Фото: Суспільне Запоріжжя

Перелік легальних майданчиків, де продають ялинки у Запоріжжі, опублікували на сайті Запорізької міської ради.

Протягом тижня в кожному районі міста мобільні групи у складі співробітників інспекції з благоустрою Запорізької міської ради, "Інституту розвитку міста Запоріжжя", представників районних адміністрацій та поліції перевіряли легальність місць продажу хвойних. Виявили порушення – каже Вікторія Агєнтаєва.

"Декілька локацій. Це район 6 міської лікарні. Так, підприємець здійснював діяльність без відповідних документів і дозволу. На нього був накладений штраф, але він до нас звернувся і попросив надати дозвіл. Вже сплатив кошти до бюджету і вже легально здійснює діяльність. А також є дві локації в Шевченківському районі", каже Вікторія Агєнтаєва.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок