Куди поїхати та як організувати зимову подорож із дітьми. Розповідає експертка

Куди поїхати та як організувати зимову подорож із дітьми. Розповідає експертка

Куди поїхати та як організувати зимову подорож із дітьми. Розповідає експертка
. izki.ua

Україна входить у період різдвяних та новорічних свят, які незмінно супроводжуються великою кількістю вихідних. Чи не найкращим способом провести вільний час є подорожі, які дозволяють вирватися з міста, побачити щось нове та назбирати спогадів. Проте як бути, коли у вас є діти? Їхати з ними – переконана професійна мандрівниця, засновниця Школи сімейних подорожей та спільноти сімейних мандрівників Олександра Матвєєва. В ефірі "Українського радіо" вона розповіла, куди краще поїхати та як організувати мандрівку, аби вона була приємною для всієї сім’ї.

"Моїй донечці вже сім років і весь цей час ми мандруємо, адже моя філософія – це "мандри з пелюшок" без обмежень та необхідності батькам весь час бути вдома. Я пропагую, аби ми багато мандрувати, пізнавали світ та розвивалися разом з дитиною", – каже мандрівниця.

Як організувати подорож з дітьми

Олександра Матвєєва зауважує, що при плануванні подорожі треба враховувати інтереси кожного члена родина, а не лише дітей. Разом з тим, вона радить спробувати всі види транспорту для мандрівок та обрати той, який для родини найкомфортніший.

"Дитині дуже важко більш як три години знаходитися в автокріслі, тому потрібно робити зупинки, щоб вона побігала. Навіть малюків до року не варто тримати у кріслі більш ніж 1,5 годин. Зараз на окремих заправках вже навіть є дитячі майданчики, де малі можуть побігати. Коли діти старші, то з собою вже можна брати ігри, корисні смаколики", – розповідає засновниця Школи сімейних подорожей.

Вона каже, що зі свого досвіду переконалася, що з малими дітьми зручніше подорожувати потягом, адже там "малята можуть побігати, витягнути ноги, нормально поспати вночі". Дітям шкільного віку, за словами експертки, легше дається довга дорога, проте їм важлива компанія: "Я раджу брати в мандрівки їхніх друзів, сусідів".

Куди поїхати за зимовою казкою

"У Карпатах зараз казка, тому що випав сніг – головний атрибут зимових свят. Й ми можемо поєднати активний відпочинок та насолоду різдвяною казкою", – розповіла Олександра Матвєєва.

Проте при плануванні подорожі в гори з дітьми вона радить враховувати житлові умови й те, як туди дістатися: "Якщо потягом, то квитки краще купити заздалегідь, адже у святковий час квитки розлітаються дуже швидко".

"Житло треба шукати на офіційних ресурсах: не потрібно шукати більш дешевий варіант, особливо, якщо просять ще скинути завдаток. Дуже багато історій в Україні, коли люди залишаються ні з чим", – порадила мандрівниця.

У Західній Україні вона також радить звернути увагу на термальні джерела: "Зараз дуже багато гарно облаштованих джерел, коли ви можете насолодитися і готелем, і поплавати з дитиною в басейні".

"Принагідно можна й покататися на лижах, проте з дітьми я раджу обирати невеликі гірськолижні курорти. Якщо у вас дитина ще не катається, то не варто їхати в Буковель. Є багато маленьких курортів – Ізки, Плай, Жденієво. Там і дешевше, і комфортніше з маленькою дитиною, не буде натовпу", – каже Олександра Матвєєва.

Де цьогоріч шукати святого Миколая

  • У Львові головна резиденція святого Миколая буде в Музеї народної архітектури та побуту імені Шептицького, який в народі називають Шевченківським гаєм.
  • Буковинська резиденція святого Миколая працює в Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту.
  • На Хмельниччині Миколая можна відвідати в Руській брамі в Кам'янці-Подільському та в замку Острозьких в Старокостянтинові.
  • У Тернополі святий Миколай зустрічає малят у Збаразькому замку
  • На Рівненщині чудотворець облаштувався в знаменитому Тунелі кохання.
  • Відвідати маєток святого Миколая можна й в Карпатах: в Національному природному парку Гуцульщина в селі Пістинь на Косівщині. Там буде і новорічна ялинка, і різдвяний Вертеп. Також резиденція святого Миколая працює в комплексах у Красній Поляні поблизу Буковеля і в селі Грушів поблизу Коломиї.
  • На Закарпатті основна локація чарівника розташовується в Ужгородському скансені, а 18-19 грудня святий запрошує до Чинадіївського замку Сент-Міклош на свято у лицарському стилі.
  • Також новорічна резиденція відкрита й на території історико-культурного заповідника "Стара Умань".
  • На Черкащині 18 грудня влаштовують вечорниці до Миколая в комплексі “Дикий хутір", що в Холодному Яру.
  • Садиба подільського чарівника відкриється 19 грудня у вінницькому зоопарку, а в Чернігові – запрацює резиденція дідуся.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок