У США школи посилюють охорону і скасовують уроки. Через ролики про підготовку "масшутінгів" в TikTok

У США школи посилюють охорону і скасовують уроки. Через ролики про підготовку "масшутінгів" в TikTok

У США школи посилюють охорону і скасовують уроки. Через ролики про підготовку "масшутінгів" в TikTok
Фото: AP

Низка шкіл у США оголосила про скасування занять або посилення заходів безпеки через хвилю дописів у соцмережах, передусім TikTok, про нібито організацію стрілянини в навчальних закладах 17 грудня. Але правоохоронці вважають, що насправді загрози немає.

Про це повідомляє Axios.

Джерела повідомлень про організацію масшутінгів у школах невідомі, але ролики про це почали швидко поширюватися передусім у TikTok. Зокрема про скасування занять оголосили школи в штатах Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Каліфорнія, Мічиган, Мериленд, Вірджинія, Міннесона і столиці Вашингтона.

Для більшості закладів освіти 17 грудня – останній день навчання перед різдвяними канікулами, зауважує Axios. Перед ними учні, як правило, складають останні іспити й організовують передріздвяні заходи. Але в частині шкіл їх скасовують.

У деяких штатах, однак, вважають, що йдеться просто про флешмоб, організований дітьми, щоб не іти до школи. Зокрема поліція в Сіетлі (штат Вашингтон) розпочала розслідування погроз щодо двох шкіл, через що ті закрилися за кілька днів до 17 грудня. Про це ж заявила організація Sandy Hook PromiseОрганізація створена для допомоги родичам загиблих у стрілянині в школі Сенді-Хук (штат Коннектикут) у 2012 році. Це одне з наймасовіших вбивств у початкових школах США: загинули 28 людей включно з нападником., яка закликала не використовувати тему масшутінгу для "жартів і пранків".

Федеральне бюро розслідувань стверджує, що "серйозно ставиться до всіх потенційних загроз" і "регулярно взаємодіє з іншими правоохоронними органами". У самому TikTok заявили, що співпрацюють із правоохоронцями у США, але поки не знайшли доказів, що нібито погрози про стрілянини в школах виникли саме в їхній соцмережі.

За даними Центру внутрішньої оборони та безпеки США, за 2021 рік сталися дев'ять випадків цілеспрямованого застосування вогнепальної зброї у школах. Останній із них відбувся у листопаді 2021 року в штаті Мічиган, коли кілька людей зазнали поранень.

Що відомо

  • 8 квітня 2021 року президент США Джо Байден підписав новий акт про обмеження самозбірної вогнепальної зброї. Цей документ регулюватиме сферу "пістолетів-привидів", які збираються покупцем самостійно, а тому не містять серійний номер і не можуть бути відстежені. Для придбання монтажних комплектів для таких пістолетів також не потрібні попередні перевірки документів.
  • Експерти стверджують, що саморобні рушниці все частіше використовуються у злочинах на території США. Для прикладу, за даними Федеральної служби обігу вогнепальної зброї, понад 40% зброї, вилученої поліцією в Лос-Анджелесі належать до "пістолетів-привидів".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок