У грудні на житомирських продовольчих ринках подорожчали овочі – зростання цін пояснюють міжсезонням та зростанням вартості електрики. Про це Суспільному розповів директор овочевого комбінату "Станишівка" Василь Тимощук.
Кореспонденти Суспільного побували на "Житньому ринку" і поспілкувалися з продавцями та покупцями.
"Так, за останні два тижні ціна зросла. Наприклад, морква та цибуля – на гривню-дві. А огірок і томати – від 7до 10 гривень", – каже продавчиня Ніна Черняхівська.


Адміністрація ринку ціни не регулює, розповідає інспекторка з торгівлі "Житнього ринку" Лілія Сербайцева.
"У нас усе залежить від оптовика, бо тут у нас лише роздрібна торгівля. Якщо оптовик продає по 5, то воно буде дешевше. Якщо продає по 10, то тут усе також на 5 гривень піднімається. І взагалі – щодня у нас підвищення цін", – говорить інспекторка.


"І в магазинах ціни підскочили, і тут підскочили, – каже покупчиня Світлана Котюк. – Я це бачу. І дуже цим незадоволена. Для пенсіонерів це підвищення несе труднощі".

"Я пенсіонерка, у мене найменша пенсія – до двох тисяч не дотягує. І тому, переважно, відмовляю собі в усьому. Наприклад, томати я не візьму. От і все. Дорожчає все", – говорить покупчиня Стефанія Грамс.

Ціни на оптових та роздрібних ринках залежать від виробників. Кореспонденти Суспільного побували на овочевому комбінаті "Станишівка", директор котрого розповів про причини підвищення цін саме на томати та огірки, які на його комбінаті також вирощують.
"Як правило, у зимовий період найкращим постачальником овочів в Україні є тепличні комбінати, – каже Василь Тимощук. – Зараз настав момент, коли в усіх тепличних комбінатах настало міжсезоння. Тобто основна сівозміна завершилася і йде підготовка до нового сезону, нового посіву. Тому й відчувається дефіцит свіжих овочів. Переважно мова йде про огірки та томати. Важливо, що вирощування овочів взимку є дуже енергозатратною справою. Добрива теж подорожчали за останні два місяці вдвічі, електрика подорожчала. А це все – складові процесів. Ще, як правило, теплиці опалюються газом, вугіллям та деревиною".


Газом Станишівський овочевий комбінат опалюють лише у сильні морози, а основним видом палива є подрібнена деревина.
"На сьогоднішній день основним видом нашого опалення є подрібнена деревина. Її ціна неймовірна – з 500 гривень за куб піднялася майже до 800 гривень за куб. Для порівняння – минулоріч було 350 гривень за куб. Тому, на мою думку, цієї зими овочі будуть дорогими. І однозначно дорожчатимуть далі, бо з такою собівартістю вони не можуть бути дешевими", – поінформував директор комбінату.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber