В Івано-Франківську донори здавали кров для онкохворих дітей

В Івано-Франківську донори здавали кров для онкохворих дітей

В Івано-Франківську донори здавали кров для онкохворих дітей
Фото: Суспільне Карпати

12 літрів крові здали донори для онкохворих дітей у Прикарпатському обласному центрі служби крові. Акцію "Шанс на життя — найкращий подарунок до Дня святого Миколая" організували волонтери ініціативи "Твоя кров рятує".

Зібрану кров волонтери передадуть на потреби відділення онкогематології Івано-Франківської обласної дитячої лікарні, розповів кореспондентці Суспільного співзасновник організації Михайло Зазуляк.

В Івано-Франківську донори здавали кров для онкохворих дітей
Співзасновник організації "Твоя кров рятує" Михайло Зазуляк. Фото: Суспільне Карпати

Іванофранківка Леся Хопта одразу вирішила стати донором, коли дізналася, що кров передадуть онкохворим дітям.

"Такий мій вибір, мені хочеться чимось допомогти людям, які цього потребують. Адже буває, що у важкі хвилини саме чужа кров може врятувати життя. Тому я закликаю всіх охочих здавати кров, щоб допомогти тим, хто цього потребує", — каже Леся Хопта.

В Івано-Франківську донори здавали кров для онкохворих дітей
Фото: Суспільне Карпати

Її чоловік Андрій кров здає втретє. Процес збору крові вважає безпечним для здоров’я.

"Взагалі не страшно. І це — краще, я думаю, для організму, коли здається зайва кров і водночас робиться добро для іншої людини, коли можна врятувати чиєсь життя", — розповідає Андрій Хопта.

Долучився до акції й франківець Василь Саприга.

"Не вперше здаю. Цього разу в Інтернеті побачив повідомлення, що проводиться акція здачі крові онкохворим діткам. Я вирішив прийти та здати кров. Це — подарунок такий на Миколая. Кращий подарунок – це здоров’я їм. Але чим можемо, тим допомагаємо", — каже Василь Саприга.

Медична директорка Прикарпатського обласного центру служби крові Ірина Федик розповідає, що стати донором може повнолітня людина, яка не має шкідливих звичок, інфекційних, серцево-судинних чи онкозахворювань. Також, за її словами, перед здачею крові, кожна людина у медзакладі проходить обов’язковий огляд лікарів.

Усю кров, яку вдалося зібрати в межах акції, передадуть пацієнтам відділення онкогематології обласної дитячої лікарні. Зараз там перебувають 27 дітей, розповідає завідувачка відділення Алла Іваненко.

В Івано-Франківську донори здавали кров для онкохворих дітей
Завідувачка відділення онкогематології обласної дитячої лікарні Алла Іваненко. Фото: Суспільне Карпати

За її словами, для хворих діток щодня необхідно від однієї до семи літрів крові.

"Найрідкісніша група крові – це "четверта мінус". Коли до нас потрапляє дитина з такою групою крові, то ми дуже хвилюємося. Тому такі донори — просто безцінні. Потрібно багато допомоги, бо сама хімієтерапія не може проводитися без терапії супроводу. Дитина потрапляє після хімієтерапії у дуже важкий стан. Її треба вивести з нього", — каже Алла Іваненко.

Леся Петлюк понад місяць перебуває у відділенні із сином, який хворіє на лейкемію. Жінка каже, що донори не раз рятували життя її дитині.

В Івано-Франківську донори здавали кров для онкохворих дітей
Мама онкохворого хлопчика Леся Петлюк. Фото: Суспільне Карпати

"У нас, у "лейкозників", все залежить від донорів, тому що родичі не підходять. Повинні бути сторонні люди з хорошими тромбоцитами, хорошими показниками. Наприклад, у нас так було, що в один день ми привезли чотирьох донорів. І тільки в одного могли взяти кров. І це — дуже важливо, щоб люди, коли бачать клич у соцмережах, відгукувалися", — розповідає мама хворого хлопчика.

За словами співзасновника організації "Твоя кров рятує" Михайла Зазуляка, наступну акцію збору крові в Івано-Франківську волонтери планують організувати 28 грудня.

Загалом впродовж 17 грудня в Прикарпатському обласному центрі служби крові 69 донорів здали 26,5 літрів крові.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок