На сто вантажівок стало менше: черги на міжнародному пункті пропуску "Ягодин"

На сто вантажівок стало менше: черги на міжнародному пункті пропуску "Ягодин"

На сто вантажівок стало менше: черги на міжнародному пункті пропуску "Ягодин"
Суспільне Волинь

Станом на 17 грудня, на україно-польському кордоні залишається черга з вантажівок. 350 фур зараз очікують перетину кордону на "Ягодині". Це на сто фур менше, ніж 16 грудня, — розповіла Суспільному речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

Логістично міжнародним перевізникам дуже вигідно перетнути кордон в п’ятницю чи суботу, в залежності від того, куди вони їдуть, — каже Валетина Черниш. Адже таким чином водії встигають доїхати до пунктів призначення у понеділок-вівторок, вивантажити свій вантаж та завантажити щось, що вони беруть на зворотній рейс. Додає: тому на вихідних навантаження на пункт пропуску "Ягодин" завжди більша.

"Черга рухається швидше, аніж це було вчора чи позавчора. Через те, що водії знають і їдуть до поляків з свіжими тестами", — говорить речниця. З її слів, 200 машин в одну сторону відправляється кожної зміни.

Також від вечора 16 грудня на "Ягодині" запрацювала державна лабораторія, де роблять експрес-тести. Ще працюють дві приватні, — додала Валентина Черниш.

Що відомо

  • 16 грудня на "Ягодині" була черга майже з півтисячі фур. Вона утворилася, бо польська сторона з 15 грудня почала вимагати від водіїв мати із собою не лише сертифікат про вакцинацію проти COVID, а й негативний ПЛР або антиген-тест, який дійсний 24 години.
  • Начальник Волинської митниці Артем Гузь повідомив, що черги на міжнародному пункті пропуску "Ягодин", котрі виникли через запровадження польською стороною змін у правилах в’їзду до країни, можуть зникнути через один-два дні.
На початок