На фасаді будівлі Київської міської держадміністрації 16 грудня засяяв кримськотатарський орнамент "орьнек", який включили до списку світової спадщини ЮНЕСКО, передає кореспондентка Суспільного.
Як повідомляє Міністерство закордонних справ, рішення підсвітити мерію столиці було ухвалене з нагоди включення орнаменту до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Орнамент на будівлю спроєктували за допомогою технології 3D mapping. Унікальний світловий орнамент можна буде побачити 16-17 грудня.
"Орьнек" – кримськотатарський орнамент. Це — четвертий елемент української культури, внесений до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.
"Орьнек" — це система символів рослинного та геометричного характеру (близько 35) й унікальних значень кожного з них, які нині, зокрема використовуються у вишивці, ткацтві, гончарстві, майоліці, гравюрі, ювелірній справі, різьбі по дереву, склу, настінному розпису тощо.
У попередні роки до Репрезентативного списку були включені такі українські елементи: Петриківський розпис як феномен українського декоративно-орнаментального малярства (2013 р.) та "Традиція Косівської мальованої кераміки" (2019 р.). Козацькі пісні Дніпропетровщини включено (2016 р.) до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони.
Що відомо
- 15 липня 2020 року кримськотатарський орнамент занесли до попереднього списку спадщини людства в ЮНЕСКО.
- Голосування за включення кримськотатарського орнаменту "орьнек" до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО було заплановано на осінь 2021 року.
- У 2018 році Міністерство культури України включило кримськотатарський орнамент "орьнек" до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.
- Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!