Рада попередньо підтримала виплату заборгованостей шахтарям. Мітингарі під парламентом невдоволені

Рада попередньо підтримала виплату заборгованостей шахтарям. Мітингарі під парламентом невдоволені

Доповнено
Рада попередньо підтримала виплату заборгованостей шахтарям. Мітингарі під парламентом невдоволені
Depositphotos

Верховна рада на позачерговому засіданні 16 грудня ухвалила за основу з урахуванням позицій профільного комітету законопроєкт №5891-1, який передбачає виділення 2,4 мільярда гривень на виплату заборгованостей за зарплатами шахтарям. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Рішення парламенту означає, що документ ще мають допрацювати. Після чого в січні 2021 року депутати повинні повернутися до його розгляду й ухвалити в цілому, узгодивши виплати з Міністерством фінансів.

Скандал під час ухвалення

Перед голосуванням народний депутат від фракції "Батьківщина" і голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що законопроєкт був зареєстрований у Раді ще в березні 2021 року, але влада звернула увагу на нього тільки після протестів.

За словами Волинця, він отримав "конфіденційну інформацію", що глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія доручив депутатам проголосувати закон про виплату заборгованостей шахтарям лише в першому читанні.

"А оскільки законопроєкт не передбачає виділення коштів із захищеної статті (це неможливо), передбачено виділити кошти із загального фонду шляхом перерозподілу, і в такому випадку після першого читання закон не буде мати сили, і ніяких грошей не буде", – вважає депутат.

Арахамія назвав слова Волинця "маніпуляцією" та "брехнею": "Учора (15 грудня — ред.) на комітеті було проголосовано, не тому, що ви популістські заяви збираєте, а тому, що ми хочемо заплатити людям, а не просто так. І ми знаємо, що треба внести зміни... Ми кажемо, що треба провести з Мінфіном консультації, знайти джерело коштів та сплатити (заборгованості – ред.) у січні".

Депутат від "Слуги народу" Олександр Качура стверджував, що заборгованості будуть виплачені з перевиконання бюджету зі сплати рентних платежів і ще деяких видатків, які він не уточнив: "Це не той випадок, коли їх (гроші – ред.) нізвідки брати".

Як відреагували мітингарі під Радою

У той час, як виплати заборгованості по заробітних платах шахтарям розглядали в сесійній залі, під Радою відбувався мітинг профспілок. Як повідомляє кореспондентка Суспільного з-під Верховної Ради, гірники, присутні на акції, обурилися рішенням депутатів. Вони наполягали на ухваленні законопроєкту про виплату заборгованостей у другому, а не першому читанні.

Обурені люди намагалися знести паркан і прорватися в будівлю парламенту, але поліція їх відтіснила. Після цього поліція оточила гірників.

шахтарі гірники протест
Протест гірників під Верховною Радою, 16 грудня 2021 року. Фото: Влада Прізова / Суспільне

"Це повна зрада вимог, які сьогодні представляють шахтарі, повна неповага до шахтарів, які просто вимагають виплати зарплат. А ті так звані “слуги”, які б мали служити народу, які б мали прислухатися до потреб і проблем народу, виявляється живуть своїм життям, вони думають про відпочинок замість того, щоб допомогти людям у розв'язанні нагальних питань", — заявив Суспільному інженер ДП Львіввугілля Олег Соломяний.

Він додав, що особисто йому влада заборгувала за роботу близько 15 тис. гривень: "На сьогодні заборговано півтора місяця, я отримую невелику зарплату, близько 10 тисяч гривень, і ту не можна отримати. Заборговано до 15 тисяч мені". Після завершення позачергового засідання Ради, учасники мітингу теж розійшлись.

Що відомо

  • Під будівлею Верховної Ради 16 грудня розпочався мітинг шахтарів, які вимагають погасити перед ними багатомісячний борг за заробітною платою. За словами кореспондентки Суспільного, участь в акції беруть близько 150 людей.
  • Як передавав "Укрінформ", 3 грудня під час години запитань до уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що держава повністю виконує свої зобов'язання по виплатах шахтарям. За його словами, заборгованість виникає через неналежне виконання керівниками окремих підприємств своїх обов'язків. Він додав, що до директорів підприємств, які не виконують зобов'язання, будуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок