Щороку країна відчуває дефіцит близько 50 тисяч IT-спеціалістів. Про це під час виступу на конференції з IT-освіти “Synergy 2021 IT Business & IT Education” сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає кореспондентка Суспільного Дарина Коломієць.
“Є компанії, в яких відкрито 2 тисячі вакансій, є і 3 тисячі вакансій”, — сказав міністр.
За його словами, в невеликих населених пунктах не вистачає якісного викладання, зокрема, математики та інформатики.
“Якщо подивитися на всі виші, що є в нашій країні, то щороку ми випускаємо по 20 тисяч спеціалістів в АйТі галузі. І ми боролися за те, аби збільшити кількість бюджетних місць у цій галузі”, — сказав Федоров.
Мінцифра працює над питаннями IT-освіти, розповів міністр. За його словами, провели багато досліджень. Це і глибинні інтерв'ю, і аналізи якісного досвіду. Міністерство вже має 15 напрямків для реформування, сказав міністр. За його словами, ключове — це розвиток неформальної освіти.
“Я дуже вірю в цей напрямок, я бачу, що роблять IT-компанії в цьому напрямку. Кожні IT-компанії мають власні школи, дуже круто стратегії використовують, дуже багато безкоштовного навчання”, — зазначив Федоров.
Іншим важливим напрямком, за словами міністра, є підвищення конкурентоспроможності і автономності університетів та коледжів. А також підвищення якості викладання інформатики і математики у школах.
“У нас є чіткий таймлайн, коли і що потрібно зробити, аби нормалізувати цей проєкт. Є накази, укази, є конкретні графіки. Є певний прогноз щодо кількості IT-спеціалістів”, — розповів Михайло Федоров.
За його словами, йдеться про базовий сценарій щорічного зростання рівня IT-освіти, незалежно від того, хто буде міністром цифрової трансформації, міністром освіти чи прем'єр-міністром.
Що відомо
- У 2021 році найбільше випускників не подолали поріг "склав/не склав" на ЗНО з математики. Водночас найменший відсоток тих, хто не склав, був з фізики.
Читайте також
30 випускників з найкращими оцінками за ЗНО отримають по 100 тисяч гривень
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!