У Бердянську через повідомлення про замінування евакуювали учнів декількох шкіл

У Бердянську через повідомлення про замінування евакуювали учнів декількох шкіл

Оновлено
У Бердянську через повідомлення про замінування евакуювали учнів декількох шкіл
Фото: pro.berdiansk.biz

16 грудня до поліції Бердянська Запорізької області надійшло повідомлення з погрозою про замінування школи. Учнів одразу трьох шкіл міста екстрено евакуювали, згодом евакуацію провели в ще двох навчальних закладах.

Про це повідомили в Бердянському районному відділку Нацполіції області.

Після 9-ї ранку до поліції звернувся директор однієї з місцевих шкіл. Він повідомив, що на електронну адресу школи надійшло повідомлення про замінування будівлі. Невідомий вимагав перевести на його банківський рахунок 50 тисяч гривень.

Такі ж повідомлення надійшли ще до трьох загальноосвітніх шкіл міста, повідомили у поліції.

У Бердянську через повідомлення про замінування евакуювали учнів декількох шкіл
У Бердянську евакуювали учнів декількох шкіл. Фото Нацполіції в Запорізькій області

Як повідомив Суспільному кореспондент сайту ПроБердянськБіз Володимир Головатий словами, спочатку це були школи № 11, 13 та 16, але станом на 10-30 додалися муніципальний ліцей та гімназія «Надія».

За словами директора 11-ї школи Максима Міщенка, першою про ймовірне замінування до поліції повідомили з 16-ї школи. Всі заклади отримали інформацію за одним шаблоном.

"Ми отримали листа, щодо замінування школи. Вимоги були наступні: «На картку з певним номером треба було перевести 50 тисяч гривень». Лист до школи надійшов на шкільну пошту від Івана Золочевського. Почали евакуацію. Евакуювали дітей. Наразі чекаємо перевірки піротехніками", – розповів Максим Міщенко.

Близько десятої години ранку розпочалась евакуація учнів та педагогічного колективу шкіл. У будівлях навчальних закладів та території біля них проводилась перевірка.

У Бердянську через повідомлення про замінування евакуювали учнів трьох шкіл
Через повідомлення про замінування в Бердянську евакуювали учнів трьох шкіл. Фото: PRO.berdyansk.biz. Евакуація школи в Бердянську

Директорка гімназії №1 «Надія» Валентина Сергієнко розповіла Суспільному: отримали листа про замінування о 9 годині 7 хвилин на електронну пошту.

"Надійшло повідомлення, якраз ми всі були на уроках. Була дана команда евакуювати, 280 дітей і 30 осіб – це вчителі та персонал. Класні керівники сповістили батьків. Вивели дітей на безпечну відстань і батьки, мабуть, десь за хвилин 20 дітей забрали. Старші, то вони пішли самі (додому – ред.)".

ОНОВЛЕННЯ: як повідомили у пресслужбі Нацполіції області, станом на 15-ту годину правоохоронці закінчили перевірку за повідомленням. Вибухонебезпечних предметів не виявили. Правоохоронці встановлюють особу того, хто здійснив дзвінок з погрозами.

Відомості за даним фактом внесені слідчим до ЄРДР за ч. 1 ст. 259Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності Кримінального кодексу України.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок