США висловили стурбованість рішенням перехідного уряду Малі скористатися послугами російської “Групи Вагнера” за 10 мільйонів доларів США на місяць. Раніше країна відмовилася від введення миротворчого контингенту для боротьби з тероризмом.
Про це йдеться в офіційній заяві Державного департаменту США.
“Ми стурбовані можливим розгортанням підтримуваних Росією сил у складі “Групи Вагнера” в Малі”, — йдеться у повідомленні.
Як зазначається у документі, вартість угоди складає $10 мільйонів щомісяця, які перераховуватимуться з бюджету Малі на утримання приватної компанії Євгена Пригожина.
“Країни, які відчували на собі розгортання “Групи Вагнера” в межах власних кордонів, згодом стають біднішими, слабшими, а також менш безпечними. Досвід Лівії, ЦАР, України й Сирії є прикладами такого згубного впливу”, — зазначається у заяві Держдепу.
Раніше уряд Малі відмовився скористатися двома тисячами миротворці ООН для боротьби з тероризмом у країні.
“Ми закликаємо перехідний уряд Малі не відволікати дефіцитні бюджетні ресурси на боротьбу збройних сил з тероризмом. Багатство країни, включно з концесіями на видобуток корисних копалин, повинно приносити користь малійському народу, а не передаватися в заставу безвідповідальним іноземним силам”, — підкреслили в Держдепі.
Що відомо
- Посли країн Євросоюзу 8 грудня погодили запровадження економічних санкцій проти членів ПВК "Вагнера". Про це у своєму Twitter повідомив редактор "Радіо Свобода" з питань Європи Рікард Юзвяк.
- Проєкт Bellingcat оприлюднив розслідування, присвячене спецоперації України з перехоплення літака з бойовиками ПВК Вагнера. За даними журналістів, президент Володимир Зеленський та голова його офісу Андрій Єрмак намагалися відкласти операцію на тиждень, що негативно вплинуло на її подальше проведення.
- Водночас в ОПУ відкинули звинувачення у тому, що операція зірвалася через перенесення дати та пояснили затримання "вагнерівців" на території Білорусі посиленою роботою білоруської контррозвідки напередодні президентських виборів.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!