На Луганщині відкрили будинок для переселенців

На Луганщині відкрили будинок для переселенців

На Луганщині відкрили будинок для переселенців
Фото: Суспільне Донбас

З приміщення колишнього дитячого садочка у Новоайдарі зробили квартири для 12 сімей. Ремонтні роботи у будівлі розпочали у жовтні минулого року. Житло реконструювали за проєктом Українського фонду соціальних інвестицій за фінансової підтримки Уряду Німеччини.

Перший, хто отримав ключі від нового житла – переселенець з Луганська Андрій. Віднині чоловік житиме у двокімнатній квартирі.

"В наш будинок влучив снаряд, вибило вікна, двері. Жити неможливо, тому жив тут у Новоайдарі. Не очікували такого", – каже переселенець з Луганська Андрій Пазушко.

У кожній квартирі є своя кухня та санвузол. Двокімнатну квартиру отримала й сім’я Якубенків з Голубівки.

За словами чоловіка, він з вагітною жінкою покинули дім в грудні 2014 року.

На Луганщині відкрили будинок для переселенців
На Луганщині відкрили будинок для переселенців. Фото: Суспільне Донбас

"Ми звідти тікали бо, звичайно, боялися. Приїхали у Новоайдарський район, тому що я залізничник по професії й влаштувався на роботу сюди на залізну дорогу", - каже переселенець з Голубівки Антон Якубенко.

У будинку може проживати 36 людей – тут 8 однокімнатних та 4 двокімнатні квартири. Зокрема, є житло, пристосоване для людей з інвалідністю. Реконструювали покинуту будівлю колишнього дитсадка за гроші Уряду Німеччини. Європейські партнери виділили на це 14,5 млн грн. Виконав ремонт Український фонд соціальних інвестицій.

Що відомо

  • Реконструкція житла тривала понад рік. Неподалік будинку також збудували станцію водопостачання. Гроші на будівництво, а це близько 1, 2 млн гривень, виділили з бюджету Новоайдарської ОТГ.
  • За гранти Німеччини вже зробили реконструкції 25 житлових об’єктів для внутрішніх переселенців на сході України.
  • Заселитися люди мають упродовж місяця після отримання ключів. Мешканці будинку сплачуватимуть тільки за комунальні послуги. Договір оренди продовжуватимуть щороку, за умови, що людина не купила власного житла.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок