У Збройних силах України створять підрозділи, які будуть оснащені баражуючими Це тип безпілотних літальних апаратів з інтегрованою бойовою частиною, які здатні тривалий час в режимі очікування знаходитися в повітрі в районі цілі та оперативно атакувати її після отримання відповідної команди від оператора, або виконувати завдання, передбачене закладеним алгоритмом.боєприпасами (ще можна назвати "дронами-камікадзе"). Таким чином будуть розвивати і удосконалювати форми та способи застосування безпілотників та роботів.
Як повідомляє інформагентство Міноборони АрміяInform, тренд з розробок баражуючих боєприпасів набирає обертів, десятки компаній по всьому світу вже використовують дрони-камікадзе. В Україні така техніка перебуває лише на етапі випробувань, однак перші результати тішать військових.
Один з таких дронів, "Грім", позиціонується, як засіб високоточного ураження цілей. Особливістю застосування даного комплексу є можливість ураження цілей на закритих позиціях та використання різних типів бойових частин.
"Перспективна розробка, яка наразі пройшла льотні випробування безпілотний авіаційний комплекс ST-35 "Грім". За допомогою мультикоптера здійснюється зліт системи", — йдеться у відео інформаційного агентства ЗСУ.

"Потім на висоті приблизно 500 м відокремлюється бойова частина, перевертається і переходить в горизонтальний політ в район цілі", — розповідає представник компанії виробника.
Як зазначається, після від'єднання "камікадзе" від іншого дрона, той сідає на землю аби отримати нове живлення та ретранслятор. За словами виробників, дрон може вражати цілі радіусі 30 кілометрів, політний час близько години, а крейсерська швидкість сягає 120-140 км/год.
"Тобто до цілі, яка на відстані 30 кілометрів він долітає за 15 хв і ще в нього є запас на розвідку цілі, підтвердження", — зазначив представник виробника.
Наступним етапом оператор системи візуально фіксує ціль за допомогою планшета та віддає команду на враження.
"І далі система за оптичним наведенням здійснює перехід з горизонтального польоту у вертикальну траєкторію ураження. Траєкторія ураження близька до вертикальної дозволяє вражати цілі, які знаходяться на закритих позиціях", — йдеться у відео.
Читайте також: Україна закупить у Туреччини нові дрони Bayraktar у 2022 році – Резніков
Таким чином дрони-камікадзе можуть винищувати ворожі цілі, до яких важко дістатися іншим озброєнням, або дуже небезпечно у разі прямого зіткнення на суші.
"Це командний пункт, радіолокаційна станція, склад паливно-мастильних матеріалів, склад боєкомплекту", — додав Вадим Шуліка, представник компанії-виробника.
Озброєння такого дрона може бути різне: заряд може вражати осколками або призводити до сильних вибухів та пожеж.
"Бойова частина може бути різних типів. Може бути осколково-кумулятивна, кумулятивна, може бути осколково-фугасна", — додав Шуліка.
Він зазначив, що це унікальне сьогодні рішення, що далі мультикоптер використовується як ретранслятор та може забезпечити управління "камікадзе" у будь-якому районі.
Читайте також
У Франції спустили на воду перший катер для охорони морських кордонів України
Патрульні катери "Фастів" та "Суми" включили до складу ВМС ЗСУ
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас