Отруєння чадним газом — ймовірна причина загибелі 27-річного вінничанина. Його тіло рятувальники та поліцейські виявили 12 грудня у будинку, що по вулиці Нагірній. У поліції відкрили кримінальне провадження про нещасний випадок, каже речниця обласної поліції Анна Олійник.
"Попередня причина отруєння чоловіка — це отруєння чадним газом. Буде проведено комісійне обстеження помешкання, визначено причину, через що стався витік газу. Попередньо, це могла бути несправність газового котла", — каже Анна Олійник.

Поліцію до оселі чоловіка викликала його мати. Син не відповідав на дзвінки та не відкривав двері. У квартиру рятувальники потрапили через балкон. На підлозі побачили двох непритомних людей.
"Власник квартири 1994 року народження був без ознак життя. Жінка, яка знаходилася в квартирі, мала слабкий пульс. Одразу було вжито заходів для реанімації обох людей", — речник обласних рятувальників Олександр Кутовий.
27-річного власника квартири врятувати не вдалося. Жінку з ознаками отруєння чадним газом відвезли у реанімаційне відділення другої міської лікарні.
"На сьогоднішній день стан пацієнтки середньої важкості. Вона у свідомості. З нормальною гемодинамікою. Самостійним диханням. Продовжує терапію, спостереження ще протягом доби. Далі буде відпущена додому", — каже медичний директор закладу Богдан Трохименко.

Причини, що могло спричинити накопичення чадного газу у квартирі, може бути кілька, каже Олександр Кутовий.
"Дуже багато причин, які можуть спричинити утворення чадного газу. Це і несправна вентиляція, і, можливо, вітер, який спричинив зворотну тягу. Можливо, газова плита використовувалася для обігріву приміщення. Причини технічно будуть встановлені працівниками поліції", — каже Олександр Кутовий.

Голова Асоціації ОСББ Вінниччини Ельвіра Мрясова у дописі в соцмережах пише, що у будинку кілька місяців тому провели перевірку вентиляційних каналів та технічного обслуговування газових мереж.
"На початку літа була в даному будинку здійснена перевірка вентиляційних каналів, яка здійснюється щорічно. В даному будинку дві квартири мають димохідні газові котли. І саме, на жаль, в цій квартирі, де сталася трагедія, і розташований димохідний газовий котел. Всі інструктажі було проведено, людям зроблено зауваження щодо закриття природних витяжок примусовими кухонними. Тобто кухонні витяжки люди виносять у вентиляційні канали", — пише Ельвіра Мрясова.
Ставити примусові витяжки на кухні, там, де є газовий котел, заборонено, бо може виникнути зворотна тяга, каже головний інженер АТ "Вінницягаз" Євген Марійчук.
"У разі роботи примусової витяжки, звичайно, що тяга може перекинутися, і виникне зворотна тяга. Відповідно, продукти згоряння не будуть видалятися через димовий канал, а можуть накопичуватися в приміщенні квартири", — каже Євген Марійчук.