У державну власність повернули Будинок першої ТЕС Запоріжжя, що є пам'яткою архітектури

У державну власність повернули Будинок першої ТЕС Запоріжжя, що є пам'яткою архітектури

У державну власність повернули Будинок першої ТЕС Запоріжжя, що є пам'яткою архітектури
Запорізький проект розслідувань

Запорізька обласна прокуратура у судовому порядку повернула у державну власність пам’ятку архітектури – Будинок першої теплоелектростанції в Запоріжжі, приватизовану ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Про це 13 грудня повідомили на сторінці Запорізької обласної прокуратури у Facebook.

Господарський суд міста Києва задовольнив позов Запорізької обласної прокуратури та прийняв рішення повернути державі об’єкт нерухомості, який має культурну цінність.

У прокуратурі також зазначили, що суд підтвердив те, що Будинок першої теплоелектростанції за адресою вулиця Поштова, 37 був приватизований незаконно:

"Прокуратурою встановлено, а судом підтверджено, що попри законодавчу заборону на приватизацію, акціонерне товариство набуло у приватну власність об’єкт культурної спадщини місцевого значення загальною вартістю майже 34 млн грн, розташованого в Олександрівському районі обласного центру", – йдеться в повідомленні.

Кримінальне провадження стосовно незаконної приватизації за поданням Запорізької обласної прокуратури Господарський суд Києва відкрив влітку цього року.

Позивачем виступив Фонд державного майна України. Відповідачем – Міністерство енергетики України та ПАТ «Запоріжжяобленерго». Також з урахуванням того, що спірний об`єкт нерухомості є пам`яткою архітектури та містобудування, історії місцевого значення, як третю особу судом було залучено Запорізьку ОДА, що не заявляла самостійних вимог на стороні позивача.

Що відомо

  • Будинок першої теплоелектростанції розміщений на площі 1151,8 квадратних метрів та є унікальним прикладом синтезу різних елементів архітектури. Побудували його у 1910 році з метою організації електричного освітлення міста Олександрівська (нині – Запоріжжя). Електростанція розпочала роботу на початку 1911 року.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок