У Шрі-Ланці показали понад 300-кілограмовий блакитний сапфір

У Шрі-Ланці показали понад 300-кілограмовий блакитний сапфір

У Шрі-Ланці показали понад 300-кілограмовий блакитний сапфір
Скрін з відео

У Шрі-Ланки 12 грудня продемонстрували один з найбільших у світі блакитних сапфірів вагою 310 кілограмів.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що природний корунд (природний мінерал) випадково виявили в районі Ратнапура в Шрі-Ланці приблизно три місяці тому. Його назвали "королевою Азії". Самоцвіт важить близько 310 кілограмів або 1, 5 мільйонів каратів.

Наприкінці липня ВВС повідомляв, що робітники, які копали колодязь на задньому дворі будинку торговця дорогоцінним камінням у районі Ратнапури, випадково знайшли найбільший у світі сапфір вагою 510 кілограмів (2,5 мільйона каратів). Власник знахідки повідомив про неї владі, проте знадобилося більше року, щоб очистити камінь від бруду та інших домішок, перш ніж його стало можливо проаналізувати та сертифікувати. Експерти оцінили блідо-блакитний камінь у 100 мільйонів доларів.

Що відомо

  • У червні у Ботсвані на шахті Jwaneng знайшли один з найбільших алмазів у світі вагою 1098 карат "ювелірної якості". Він вважається третім за величиною коштовним каменем, який коли-небудь знаходили.
  • У січні 2020 року французький виробник предметів розкоші Louis Vuitton купив у канадської компанії найбільший алмаз Ботсвани вагою 1758 каратів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок