Нова Каледонія вирішила залишитися французькою територією – результати референдуму

Нова Каледонія вирішила залишитися французькою територією – результати референдуму

Нова Каледонія вирішила залишитися французькою територією – результати референдуму
З відкритих джерел

Переважна більшість жителів Нової Каледонії (96,49%) на референдумі, який відбувся 12 грудня, висловилися проти відокремлення цього заморського регіону від Франції.

Про це свідчать офіційні результати третього та останнього референдуму, які оприлюднила місцева влада.

Згідно з ними, проти незалежності від Франції проголосували 75 762 громадян, за незалежність – 2 755 людей або 3,51% від загальної кількості учасників голосування.

Цей референдум відзначився низькою явкою — вона склала 43,90%. Всього у ньому взяли участь понад 80 тисяч жителів Нової Каледонії. Попередні два референдуми щодо незалежності від Франції відбулися у 2018 та 2020 роках, тоді явка перевищила 80 відсотків.

"Каледонці обрали Францію, Францію єдності, Францію впевненості. Я дуже цим пишаюся. Тепер наше завдання — продовжувати будувати цю спільну долю, про яку мріяли та започаткували наші старші", — прокоментував результати голосування президент Франції Емануель Макрон.

Довідка: Нова Каледонія — заморське володіння Франції з особливим статусом, розташоване у південно-західній частині Тихого океану. Регіон представлений великим однойменним островом та групою дрібних островів: Луайоте, Пен та інших. Нова Каледонія є французькою територією майже 170 років.

Що відомо

  • У жовтні 2020 року група островів у південно-західній частині Тихого океану Нова Каледонія відмовилась оголошувати незалежність від Франції.
  • Референдуми у Новій Каледонії були узгоджені два десятиліття тому після нападів насильства в 1980-х роках через суперечку про незалежність між корінним канакським народом островів і нащадками європейських поселенців.
  • Канаки становлять близько 40% населення, тоді як європейці, в основному народжені на цій території, складають близько третини населення. Решта є нащадками жителів інших тихоокеанських островів або мають змішане походження.
  • Нова Каледонія має право проводити до трьох референдумів про незалежність. Третій референдум може відбутися до 2022 року, якщо цього вимагатиме третина місцевих зборів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок