У Росії суддям заборонили вживати мати в офіційних документах

У Росії суддям заборонили вживати мати в офіційних документах

У Росії суддям заборонили вживати мати в офіційних документах
З відкритих джерел

Комісія Ради суддів Росії з етики заборонила суддям використовувати нецензурну лексику в офіційних документах та попередила про покарання.

Про це повідомляється на сайті комісії.

Наголошується, що вимога про заборону використання нецензурної лексики поширюється на всі види судових постанов, які дозволяють спір по суті та виносяться ім'ям РФ.

"Вживання нецензурної лайки та розповсюдження матеріалів, що містять нецензурну лайку, не тільки суперечить загальноприйнятим морально-етичним нормам, а й за певних обставин відноситься до караних дій. Тому присутність нецензурної лайки в судових актах слід розглядати як обставини, що негативно впливає на авторитет правосуддя", — йдеться у заяві.

Зазначається, що частою причиною появи у текстах судових актів лайливих слів і виразів є зловживання є "компіляція" і "бездумне перенесення в тексти судових постанов значних фрагментів (іноді й повністю) текстів обвинувальних висновків, позовних заяв, заперечень сторін тощо". У Комісії Ради суддів РФ з етики зауважили, що подібна практика призвела до появи у засобах масової інформації та юридичній літературі такого поняття як "флеш правосуддя", яке негативно характеризує суди. Тому судам рекомендували замінювати нецензурні слова прогалинами чи символами у документах, що використовуються як докази.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок