В Уряді Туреччини пропонують криміналізувати "дезінформацію" в соцмережах

В Уряді Туреччини пропонують криміналізувати "дезінформацію" в соцмережах

В Уряді Туреччини пропонують криміналізувати "дезінформацію" в соцмережах
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Фото: AP

Президент Туреччини Реджеп Ердоган вважає соціальні мережі однією з головних "загроз для демократії", в уряді країни пропонують криміналізувати неправдиві повідомлення в соцмережах.

Про це Ердоган заявив 11 грудня у відео-повідомленні під час урядової конференції в Стамбулі, повідомляє ABC News.

"Соціальні мережі, які описувалися як символ свободи, коли вони тільки з’явилися, перетворилися на одне з головних джерел загроз сьогоднішньої демократії", – заявив Ердоган.

Згідно з повідомленням, уряд Ердогана ініціює закон, що криміналізує поширення недостовірної інформації у соціальних мережах. Критики законопроєкту твердять, що таке регулювання несе загрози для свободи слова в країні Пропонований законопроєкт запроваджує кримінальну відповідальність до 5 років позбавлення волі за поширення "дезінформації" у соціальних мережах. За цим проєктом також планується створити орган, що регулюватиме стосунки держави з соціальними мережами.

У 2020-му в Туреччині ухвалили закон, який зобов'язав соцмережі з кількістю користувачів, що перевищує мільйон осіб, розмістити свої офіційні представництва та сервери з даними на території Туреччини. З того часу, такі соціальні мережі як Facebook, YouTube та Twitter відкрили свої представництва у Туреччині.

У вересні 2021 року міжнародна організація Freedom House опублікувала звіт про свободу в інтернеті. В цьому звіті Туреччину охарактеризовано як "несвободну" країну через цензурування критичної до уряду інформації та переслідування осіб, котрі публікують "небажані" коментарі у соцмережах.

Читайте також

Туреччина посилила урядовий контроль над соцмережами

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок