У Сумському обласному краєзнавчому музеї встановили термінал для "ковідної" тисячі

У Сумському обласному краєзнавчому музеї встановили термінал для "ковідної" тисячі

У Сумському обласному краєзнавчому музеї встановили термінал для "ковідної" тисячі
Суспільне Суми

У Сумському обласному краєзнавчому музеї з 10 грудня можна сплатити за квиток через платіжний термінал. Його встановили, аби з 19 грудня в рамках урядової програми "єПідтримка" вакциновані двома дозами проти COVID-19 могли використати тисячу гривень на відвідування музею.

Одним із варіантів, куди можна витратити тисячу гривень двічі вакцинованим українцям, є відвідування музею. Для цього у Сумському краєзнавчому музеї встановили платіжний термінал.

У Сумському обласному краєзнавчому музеї встановили термінал для "ковідної" тисячі

За словами директора Владислава Терентьєва, у 2021 році музей відвідали 20 тисяч людей. Це на 10 тисяч менше, ніж до карантину.

"Ми дуже сподіваємося, що громадяни, наші гості, сум’яни, жителі будуть мати намір відвідати наш музей і скористатися частиною тих коштів, які їм буде надано державою для оплати наших музейних послуг. Це безумовна підтримка музейних закладів, оскільки лише в 2020 році внаслідок локдаунів, карантинів музей не зміг здійснювати прийом відвідувачів 99 робочих днів. 56 днів ми не приймали відвідувачів і навесні цього року", — сказав він.

У Сумському обласному краєзнавчому музеї встановили термінал для "ковідної" тисячі

Витратити тисячу гривень можна буде на книжки, абонементи у спортзали, квитки у кінотеатри, театри, музеї або подорожі по Україні.

"Ви знаєте, у мене дітей немає, щоб повести, а так я завжди зайнята. Не можу я цього робити. Якщо б десь якісь продукти, я б купила. А так просто у мене немає можливості ходити і в театри, і в кіно", — каже Алла Левченко, яка має щеплення проти коронавірусу.

"Єдине — книжку можна купити. Але смартфона немає. Як я маю цю тисячу реалізувати. Думаю, і в руки віддавати не треба. На базарі все це розтратиться, і нікуди воно не піде. Просто може ще якісь варіанти можна вигадати", — зазначає пані Галина, яка теж має щеплення.

"Треба б звичайно на хліб дати або на ковбасу, щось таке. На м'ясо, шматочок купити. Пенсія — дві тисячі. Що таке пенсія 2 тисячі — копійки. 1000 — на книжки. Книжки мені ті не потрібні", — каже Іван Миронов, який вакцинувався.

"Буду користуватися. Я люблю театри, я буду ходити до театрів", — говорить пані Любов, яка має щеплення.

Для отримання грошей, говорить керівниця відділення банку Ольга Дух, треба звернутися до них з паспортом, кодом і телефоном, в якому є інтернет і встановлений додаток "Дія".

"Технічно ми встановлюємо додаток нашого банку, де відкриваємо, допомагаємо відкрити віртуальну картку, на яку з 19 числа буде нарахована ця тисяча гривень. І в додатку "Дія" треба буде натиснути кнопочку для зарахування цієї тисячі гривень", — розповідає вона.

Гроші можна витратити протягом чотирьох місяців. Також — і на онлайн-покупки. Купити щось інше, перевести їх на картку, зняти готівкою — буде неможливо.

Що відомо

  • Наразі участь в програмі беруть 6 банків: Monobank, Альфа-банк, А-Банк, ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк. Як зазначається на сайті Міністерства економіки, поступово будуть долучатись і інші банки. Загалом реалізація програми планується в декілька етапів.
  • З 19 грудня послуга стане доступна в мобільному застосунку "Дія". На другому етапі (орієнтовно, це третій квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування грошей, без застосунку "Дія", над яким зараз працюють у Міністерстві.
На початок