Суд ув'язнив на 60 днів віцемера Одеси Бриндака у справі НАБУ

Суд ув'язнив на 60 днів віцемера Одеси Бриндака у справі НАБУ

Суд ув'язнив на 60 днів віцемера Одеси Бриндака у справі НАБУ
Одеська міська рада

10 грудня у Вищому антикорупційному суді розглядали справу заступника міського голови Одеси Олега Бриндака. Його ув'язнили на 60 днів та призначили заставу 24 млн. Чоловіку інкримінують участь у злочинній організації, яка розкрадала землю міста та звинувачують у зловживанні службовим становищем. Про таке повідомила кореспондентка, яка слідкувала за процесом.

Бриндака ув'язнили до 7 лютого 2022 року. У випадку внесення застави на нього покладуть особисті обов'язки: прибувати на вимоги слідчого та суддів, не покидати Одесу та повідомляти про зміну місця проживання, а також не спілкуватися зі свідками та підозрюваними кримінального провадження.

Через несплату застави 40 млн гривень прокурор Руслан Кравченко просив застосувати до Олега Бриндака запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, адже той "умисно не виконує рішення суду". Бриндак вніс лише півмільйона зі всієї суми, яку призначив суд.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, за словами прокурора, змусить підозрюваного до належної процесуальної поведінки без можливості завдати негативні наслідки для кримінального провадження. Щодо обґрунтованості підозри, то прокурор зазначив що її підтвердили двічі в слідчій та апеляційній інстанції.

Сторона захисту Тарас Ламах зазначив, що кожен пункт підозри вже заперечили, адже всі вони – це "фантазії". Він повідомив, що ніякого складу злочину в підозрі немає. Щодо невнесення застави, то адвокат зазначив, що у Бриндака немає таких коштів, а продавати будинок і залишатися на вулиці, щоб сплатити заставу – це маячня. Ламах просив у суду зменшити розмір застави.

Сам Олег Бриндак заявив, що не має жодного відношення до інкримінованого йому злочину й вважає запобіжний захід непомірним та необґрунтованим. Він додав, що прокуратура жодних доводів його провини не надала, а ця справа політично вмотивована. Він зазначив, що не переховується, ходить на всі суди та демонструє "зразкову процесуальну поведінку" та сплатив всі свої наявні кошти на рахунок ВАКС.

Бриндак зазначив, що почесні громадяни міста готові взяти його на поруки. Йдеться про Андрія Лещенка, який звернувся до суду з проханням змінити запобіжний захід фігуранта на передання на поруки. Сам Лещенко дотримується поглядів сторони захисту. Він також наголосив на зразковій поведінці Бриндака та зазначив, що застава є непомірною. Ще однією людиною, яка захотіла взяти на поруки підозрюваного, став Василь Барабаш, який зазначив, що добре його знає.

Клопотання сторони захисту стосовно зменшення розміру застави прокуратура вважає необґрунтованою. Аргумент стосовно того, що Бриндак утримує матір, за його словами, документально не підтверджений. Прокурор стверджує, що заставу потрібно змінити на тримання під вартою, адже 40 млн все ж не сплачені. Розмір застави, за його словами підтверджується майновим станом та задекларованими статками та участю в злочинній організації, завдяки якій фігурант нібито заробив гроші. Відповідно до декларації, Бриндак нібито отримував подарунки та кошти у розмірі до 100 тисяч доларів. Квартира у Рівному також нібито належить Бриндаку, хоча оформлена на його друга.

Олег Бриндак такі звинувачення назвав здогадками й сказав, що всі його дії були всупереч інтересам незаконної забудови, в якій його звинувачують.

Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців з робітниками приватних компаній. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії "Будова". Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.

Що відомо

  • Олег Бриндак – виконувач обов’язків заступника Одеського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керівник справами виконавчого комітету Одеської міської ради. Навчався на історичному факультеті Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова. Отримав кваліфікацію за спеціальностями "історик" та "викладач історії". З 2010 по 2015 роки був депутатом Одеської міської ради VI скликання, обіймав посаду секретаря. З 4 листопада 2013 по 25 травня 2014 виконував обов'язки міського голови. Член політичної партії "Довіряй ділам".
  • 4 листопада Вищий антикорупційний суд у справі НАБУ обрав запобіжний захід для виконувача обов’язків заступника одеського міського голови Олега Бриндака у вигляді застави розміром 39,9 мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок