З настанням зими дороги вкриваються тонким шаром льоду, на якому можна послизнутися і впасти. Тоді як водіїв зобов’язують змінювати шини, щоб їхня ґума не ковзала по дорозі, про це ж потрібно подбати і пішоходам. Державна служба з надзвичайних ситуацій на прохання Міністерства охорони здоров’я України підготувала поради, як уберегтися від травм.
Що взути. Йдучи на вулицю, варто обрати взуття з протектором. Бажано використати взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків. Якщо такого взуття у вас немає, можна придбати льодоступиПристосування з невеликими ланцюгами і шипами для зони підошви, які забезпечують зчеплення на покритих льодом поверхнях. або використати двосторонню клейку стрічку, натерту піском.
Як балансувати. Літнім людям радять використовувати палиці – хоча б одну, а краще дві – під час ходьби для кращої стійкості. Загальна ж порада – використовувати руки для балансування, тому не тримайте їх у кишенях, і ходити маленькими кроками.
Кому не варто виходити. Вагітним жінкам радять не гуляти в ожеледь без супроводу. Так само варто відкласти прогулянку, якщо ви відчули слабкість або захворіли.
Читайте також: У Києві пройшов крижаний дощ: дерева покрилися прозорою глазур'ю. Фото
Де не можна ходити. Фахівці ДСНС радять уникати металевих кришок люків, адже вони, як правило, покриті льодом. Також краще триматися подалі будинків, де на дахах намерзають бурульки. Особливо уважним треба бути, переходячи в ожеледицю дорогу.
Що робити, якщо впали. Якщо ви через деякий час відчули біль у суглобах чи в голові або у вас з’явилася опухлість – негайно зверніться в травмпункт.
Що відомо
- У Києві у середу, 8 грудня, пройшов крижаний дощ, внаслідок чого утворилася ожеледь, а на дорогах — ожеледиця. У Гідрометцентрі попередили киян про наростання шару льоду на дротах та деревах, діаметром 6-19 мм, а у мерії закликали громадян бути обережними задля уникнення травмування.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!