Канада заборонила "лікування сексуальної орієнтації"

Канада заборонила "лікування сексуальної орієнтації"

Канада заборонила "лікування сексуальної орієнтації"

У Канаді 8 грудня набув чинності закон про заборону конверсійної терапії – так називають недоведені методики, спрямовані на зміну негетеросексуальної орієнтації людини. Положення документу запрацюють із 7 січня 2022 року.

Про це повідомляє CTV News.

Закон додає до Кримінального кодексу Канади чотири злочини, пов’язані з наданням послуг конверсійної терапії. Ті, хто примушує до них, можуть потрапити за ґрати на п’ять років. А тим, хто рекламує такі послуги або заробляє на них, загрожує два роки ув’язнення.

Закон про заборону конверсійної терапії – перший документ нинішнього, 44-го скликання канадського парламенту, який був повністю ухвалений. Уряд вніс його 29 листопада, і вже 7 грудня він був проголосований у верхній палаті – Сенаті.

Ухвалення закону привітав у Twitter прем’єр-міністр Канади, лідер владної Ліберальної партії Джастін Трюдо, назвавши конверсійну терапію "мерзенною і принизливою практикою".

"ЛГБТ-спільното Канади, ми завжди захищатимемо вас і ваші права", – написав він.

Як зазначає CTV News, низка провінцій Канади – як-от Онтарію, Квебек, Ванкувер та Едмонтон – раніше вже ухвалювала ініціативи із заборони конверсійної терапії на місцевому рівні.

Що таке конверсійна терапія

Конверсійна терапія ґрунтується на твердженні, що сексуальну орієнтацію людини нібито можна змінити, або "вилікувати". Її часто здійснюють представники релігійних спільнот, але інколи такі послуги надають і лікарі з ліцензією. Конверсійну терапію відкинули професійні медичні асоціації США та європейських країн як таку, що не має доказової бази.

Однією з перших на законодавчому рівні у 2016 році конверсійну терапію заборонила Мальта. У 2020-му Німеччина також заборонила "лікування ЛГБТ", але лише щодо неповнолітніх. Того ж року Instagram і Facebook оголосили, що блокуватимуть усі дописи, які просувають так звану конверсійну терапію.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок