У Луцькому геріатричному пансіонаті немає жодного відстороненого невакцинованого працівника

У Луцькому геріатричному пансіонаті немає жодного відстороненого невакцинованого працівника

У Луцькому геріатричному пансіонаті немає жодного відстороненого невакцинованого працівника
Суспільне Волинь

Луцький геріатричний пансіонат працює у звичному режимі. Жодного відстороненого від роботи працівника через відсутність у нього двох доз вакцини проти коронавірусної інфекції у соцзакладі немає, — розповіла Суспільному директорка Алла Гнатюк.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 2393 від 1 листопада 2021 року, — працівники в соцзакладах без двох щеплень від коронавірусу повинні бути відсторонені від обов'язків, — розповіла директорка пансіонату Алла Гнатюк. Каже, що у їхньому закладі всі мешканці та працівники вакциновані. Додає: "З працівників 112 людей, а це 98 % — вакциновані, троє мають довідки".

У Луцькому геріатричному пансіонаті немає жодного відстороненого невакцинованого працівника
Суспільне Волинь

Реабілітологиня Луцького геріатричного пансіонату Ірина Борнос провакцинувалась однією з перших. "Працюю в такій установі й повинна бути вакцинована для себе, для колег, для тих, хто тут проживає", — каже жінка.

Зі слів Алли Гнатюк після спалахів коронавірусу в геріатричному пансіонаті у листопаді 2020 року, у березні 2021 медики та підопічні установи були першими серед тих, кого вакцинували проти COVID-19.

Суспільне побувало ще у трьох соцзакладах Луцької громади: у Центрі реабілітації учасників бойових дій, санаторії для дітей з батьками "Дачний" та у Терцентрі соціального обслуговування. Як розповіли керівники цих закладів Ігор Гнетньов, Олег Лопатін, Галина Шатецька, відсторонених невакцинованих працівників у них немає.

Зі слів правозахисника Олега Огородника, судової практики щодо відсторонення працівників від роботи без збереження заробітної плати через відсутність у них двох доз вакцини проти коронавірусу, — практично не існує. "Вже через пару місяців зможемо сказати на скільки це законно з точки зору судової практики в поєднанні з Конституцією України", — каже адвокат.

Зі слів речниці нацполіції Волині Ольги Бузулук, станом на 9 грудня порушень, що працівники тих чи інших установ були на роботі без свідоцтв про вакцинацію, виявлено не було. Додає: з 8-го листопада, відколи Волинь в червоній зоні, правоохоронці провели понад 300 рейдів, перевірили майже 10 000 суб’єктів господарювання та склали 1 088 адмінматеріалів за порушення.

Що відомо

  • З 9 грудня нещеплені від COVID-19 держслужбовці та соцпрацівники відстороняються від роботи. У четвер набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 2393 від 1 листопада 2021 року, який розширив перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.
  • 22 вересня Міністерство охорони здоров'я запровадило обов'язкові щеплення від коронавірусу для працівників закладів освіти, працівників міністерств, органів влади та місцевих державних адміністрацій.
  • Відсторонення працівників та держслужбовців проводитимуть за наказом або розпорядженням керівника держоргану (держслужби) або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються. Водночас строк відсторонення встановлюється "до усунення причин, що його зумовили".
  • З 8 листопада на Волині офіційно відсторонили від роботи 995 невакцинованих працівників освітніх закладів.
На початок