Протипожежний рейд на Черкащині: назвали найчастіші порушення

Протипожежний рейд на Черкащині: назвали найчастіші порушення

Протипожежний рейд на Черкащині: назвали найчастіші порушення
Суспільне: Черкаси

Сім будинків малозабезпечених та самотніх людей на Чигиринщині перевірили рятівники разом із працівниками соцслужб та поліції на безпечне використання печей. Під час рейду зафіксували низку порушень, розповів інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Олег Беліцький.

Серед порушень — тріщини, незахищена димова труба, зберігання пальних матеріалів поблизу печі та сушіння речей над нею.

Житель Чигирина 29-річний Сергій Очеретній разом з 22-річною Іриною Васюрою виховують четверо дітей та чекають на п’яту. Переїхали в хату пів року тому та почали робити ремонт:

"Ми тут з вересня у цій хаті, то оскільки воно так було й ми не встигли поремонтувати", — розповів чоловік.

Їсти готують тут же, на плиті, зауважила господиня:

"Розтопимо, то я ще тут варю їсти дітям. Буває по два-три рази готуємо їсти — діти мають хороший апетит".

Рейд з перевірки пічного опалення
Колаж: Суспільне Черкаси

За 16 кілометрів від Чигирина, у селі Вітове, пані Світлана Черкаська з чоловіком виховують вісьмох дітей. Хата стара, тому й піч розсипається, пояснює власниця будинку:

"Ця хата вам скажу по — правді, вона холодна. Оце поки топиться, поки й тепло, затухла плита, надвечір топлю знову, бо холодно. Бо як купляла стареньку хату, то позамазувала, але ж стара хата – це стара хата".

За словами інспектора відділу запобігання надзвичайних ситуацій Олега Білецького, у цій оселі, є порушення, яке поширене у багатьох домах: сушіння одягу над плитою.

"В даній оселі ми можемо спостерігати більшість недоліків, грубо кажучи, які можуть призвести до виникнення пожежі – це, наприклад, сушіння над піччю речей. Також тут незахищена димова труба в місці перетинання зі стелею".

Ремонтуватимуть піч самотужки, зауважила пані Світлана. Щоправда, грошей на це немає. Родині допомагають одягом та харчами у центрі соціальних служб Чигиринщини, розповіла працівниця центру Любов Овчарова.

"Ця родина багатодітна, вони виховують вісьмох діток з чоловіком, належать до категорії вразливості. Вони знаходяться під соціальним супроводом. Телефонуємо, зустрічаємось з ними, на днях заїжджали, допомагали одягом".

Рейд з перевірки пічного опалення
Суспільне: Черкаси

У Тіньках проживає самотня вісімдесяти шестирічна Олена Миркотан. Жінка понад 20 років прикута до ліжка. За нею та її оселею доглядає працівниця центру соцслужб Людмила Коляк.

"Як треба, то ми й сажу трусимо. Це в літній період, щоб зимою було як топить, щоб не диміло", — розповіла Людмила Коляк.

Сама Олена Миркотан зауважила, що за нею доглядають і допомагають поратися в хаті:

"До мене Люда ходить, все робить, я ж лежача. Як коли що таке поможе, а то я лежачи собі помаленьку".

У Чигиринській громаді 327 людей, які потребують допомоги, розповів директор центру соцслужб Андрій Заїченко. За станом пічного опалення в будинках підопічних також стежать його працівники.

"Перед кожним опалювальним сезоном соцпрацівник обходить своїх підопічних, перевіряє стан печей. В якому плані: потрусити сажу, десь може підмазати, допомогти людині, якщо вона не в змозі. В залежності від стану, якщо забитий димар, то може й кожен рік треба таке робити".

У житлових будинках, на дачах, літніх кухнях та в гуртожитках області протягом цього року виникло 664 пожежі, розповіла речниця держслужби з надзвичайних ситуацій Юлія Норовкова.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок