"Віртуальний психолог" студентів з Харкова переміг на міжнародному конкурсі стартапів

"Віртуальний психолог" студентів з Харкова переміг на міжнародному конкурсі стартапів

"Віртуальний психолог" студентів з Харкова переміг на міжнародному конкурсі стартапів
Суспільне Харків

Мобільний додаток віртуального психолога Elomia, який розробили студенти Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", визнали найкращим в категорії "Здоров'я" на Всесвітніх університетських змаганнях зі стартапів у Китаї.

Розробку трьох харківських студентів визнали найкращою з-поміж сотні робіт з 42 країн світу, повідомили в ХПІ. Фінал змагань відбувся на початку грудня у Шанхаї.

Мобільний додаток у вигляді чат-боту за допомогою штучного інтелекту надає користувачам психологічну допомогу. В одного з розробників, 22-річного Тараса Погребняка, чотири роки тому діагностували депресію.

"Я хотів створити чат-бот, з яким можна було поговорити, щоб отримати емоційну підтримку. Чат-бот, який може стати другом, котрий скаже, що все буде гаразд, поставить правильні питання та знайде потрібні слова. На той момент мені справді був необхідний такий друг", — розповідає Тарас на сайті додатку.

Читайте також: У Харкові студенти розробили бота-психолога. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Всесвітні змагання проходили у чотирьох категоріях: соціальні, зелені технології, цифрові, здоров’я. В останній перемогли харків'яни.

У змаганнях також брали участь студенти Київського національного університету. Вони представили проєкт із заміни пластику біорозкладним мікроматеріалом.

Що відомо

  • University Startup World Cup (USWC) — щорічний захід, який проводять з 2015 року. Найкращі університетські стартапери з усього світу збираються разом для обміну інформацією, презентації та змагань.
  • Ідея створити додаток Elomia виникла у 2018 році. Його запустили під час пандемії COVID-19. Розробляли бота разом з психологами. Elomia розпізнає людські емоції за допомогою штучного інтелекту.

На початок