У Сумах тестують систему відеоспостереження, що має запрацювати з березня наступного року

У Сумах тестують систему відеоспостереження, що має запрацювати з березня наступного року

У Сумах тестують систему відеоспостереження, що має запрацювати з березня наступного року
Суспільне Суми

43 камери відеоспостереження мають запрацювати на вулицях Сум у березні наступного року. Облаштували ними сім виїздів з міста. Зараз це обладнання тестують. Де розмістили камери та як працюють – у цьому матеріалі.

Шість з 43 камер розмістили на вулиці Герасима Конадратьєва. Чотири камери мають фіксувати рух транспорту на в’їзд і виїзд з міста, їхні номери. Ще дві – загальну дорожню обстановку на перехресті. Інформація з усіх камер йде до серверної. Вона – у міськраді.

"Вся інформація передається на відео реєстратор та дисковий накопичувач. Також на сервері йде обробка даної інформації – тобто з камер окрім відеосигналу йдуть ще й номери автомобілів", – розповідає заступник начальника відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Ігор Річкаль.

Всього на виконання підпрограми "Встановлення сучасних телекомунікаційних систем" у цьому році витратили 3 млн 150 тис. грн. Ці гроші пішли на закупівлю і встановлення камер спостереження, сервер та комунікаційне обладнання.

За словами технічного консультанта з встановлення системи Родіона Лопатки, тестування програмного забезпечення проводили силами відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення міської ради. У разі проходження тестування програму планують закупити у березні наступного року. Наразі доступ до бази даних мають поліція та СБУ.

Про результати роботи у тестовому режимі на брифінгу у міськраді розповів начальник патрульної поліції Олексій Калюжний. "Після їх встановлення на початку тестового режиму буквально в цей же день було виявлено два транспортних засоби: один з них "двійник", інший – транспортний засіб, який залишив місце скоєння дорожньо-транспортної пригоди", – сказав Калюжний.

За словами Родіона Лопатки, на наступного року планують підключити до системи ще шість дорожніх розв’язок та три мости.

Загалом програма облаштування зовнішнього спостереження розрахована на три роки. На реалізацію другого етапу, за словами секретаря міської ради Олега Рєзніка, необхідно ще 3,1 млн грн. А ще 5 мільйонів необхідно додати для закупівлі ще 62 камер.

Що відомо

  • У Сумах з 8 жовтня запрацювали камери, які фіксують перевищення швидкості. Це прилади контролю "Каскад", їх встановили на п’яти локаціях. Крім Сум, з 8 жовтня такі камери також запрацювали у Кременчуці, Івано-Франківську, Тернополі, Кропивницькому, Миколаєві, та Білій Церкві – загалом 20 приладів.
  • За перші 10 днів роботи приладів на дорогах Сум камери зафіксували 2160 випадків перевищення швидкості.
На початок