Від дифтерії та правця вакциновані менш як 40% українців — МОЗ

Від дифтерії та правця вакциновані менш як 40% українців — МОЗ

Від дифтерії та правця вакциновані менш як 40% українців — МОЗ
Фото: Уніан

В Україні від правця та дифтерії вакциновані тільки 37,9% дорослих. Такий низький показник щеплень може призвести до спалаху хвороб.

Такі дані наводить Міністерство охорони здоров'я.

"У 2020 році кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення від дифтерії. У 2021 році станом на 1 листопада від дифтерії вакцинувалися лише 37,9 % дорослих. За таких умов можливий ризик виникнення спалаху. ", — повідомили у відомстві.

У МОЗ зазначили, що дифтерія передається переважно повітряно-крапельним шляхом, проте можлива і передача через предмети побуту. Хвороба може викликати тяжкі функціональні та структурні зміни, "інколи несумісні з життям", а також спричинити ускладнення: запалення серцевого м’яза (міокардит), множинне запалення нервів (поліневрит), паралічі, порушення зору (двоїння), ураження нирок.

У міністерстві також зазначили, що під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

"Надійним захистом від дифтерії є вакцинація. Відповідно до Національного календаря, щеплення від цієї хвороби роблять 2, 4, 6 18 місяців, у 6 і 16 років. Проте вакцинуватися від неї треба не лише дітям, а й дорослим — раз на 10 років: у 26, 36, 46 і далі. Це допоможе вашій імунній системі мати надійний захист", — наголосили у міністерства.

За даними відомства:

  • дітям до 6-річного віку роблять щеплення цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю (АКДП);
  • дітям в 6 років — АДП (анатоксин дифтерійно-правцевий);
  • дорослі для профілактики дифтерії та правця можуть отримати вакцину із зменшеним вмістом антигена АДП-м.

Що відомо

  • За результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", яке було проведене 14-16 січня 2021 року, більшість українців поки не готові робити щеплення вакциною від коронавірусу, навіть якщо вона буде безкоштовною чи доступною в аптеках.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок