У Луцьку демонтують старовинні двері: їх реставруватимуть

У Луцьку демонтують старовинні двері: їх реставруватимуть

У Луцьку демонтують старовинні двері: їх реставруватимуть
Фото: Facebook/Oleksandr Kotys

В обласному центрі Волині знімають троє старовинних дверей, які відправлять на реставрацію до майстрів з Івано-Франківська, — розповів Суспільному очільник відділу охорони культурної спадщини Луцькради Олександр Котис.

Демонтаж дверей розпочався 8 грудня. Реставруватимуть їх орієнтовно впродовж чотирьох місяців, — каже Олександр Котис. Додає: на час реставрації на місці старовинних дверей будуть встановлені тимчасові — пластикові.

Знімають дерев'яні двері за адресами Кривий Вал, 32, Словацького, 1 та Лесі Українки, 9. Двома із цих трьох дверей не користувалися, вони були для краси. Прохід через них — замурований, — каже Олександр Котис.

"Приблизно цим пам'яткам понад 100 років. Двері на Словацького, 1 та Кривому Валі, 32, ще довоєнного часу, до Першої Світової війни, а ті, що на Лесі Українки десь приблизно з 20-х років XX століття", — говорить Олександр Котис.

Гроші на реставрацію виділили з місцевого бюджету. Питанням участі в тендері займалися в департаменті житлово-комунального господарства Луцької міської ради. Скільки грошей виділили з бюджету, начальник департаменту Микола Осіюк сказав у коментарі Суспільному, що не знає.

Читайте також: "У Луцьку зносять історичну садибу. Власник хоче збудувати приватний будинок"

Вибір редакції

На початок