На Вінниччині поліція вимагає персональні дані членів обласної організації НСЖУ

На Вінниччині поліція вимагає персональні дані членів обласної організації НСЖУ

На Вінниччині поліція вимагає отримати персональні дані усіх членів обласної організації Національної спілки журналістів України. Про це на сторінці у Facebook написав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Каже, у поліції відкрили провадження про підробку членських квитків, якої не було. Правоохоронці отримали судову ухвалу про виїмку документів про всіх членів журналістської організації Вінницької області. В ухвалі від 27 серпня 2021 року зазначено, що розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення ч. 1 ст. 366 ККУ ("видача завідомо підроблених посвідчень журналіста").

Підставою для цього, пише Томіленко, стали матеріали СБУ у Вінницькій області. Вони ґрунтуються на звинуваченнях одного місцевого журналіста. Він опублікував в інтернеті інформацію проти облорганізації НСЖУ та згодом дав пояснення на допиті. До спілки той не звертався.

Голова обласної журналістської організації Василь Паламарчук доступ до персональних даних усіх журналістів не надав та звернувся по юридичну допомогу до керівництва НСЖУ.

У судовій ухвалі зазначено, що сторонніми особами – членами НСЖУ, за версією слідства, є Григорій Мазур і Юрій Краківський, пише Томіленко.

Додає, за інформацією Вінницької ОО НСЖУ, Григорій Мазур є дійсним членом НСЖУ. Він позаштатний кореспондент газети "Тростянецькі вісті", автор публікацій на місцеву тематику. Як волонтер спільно з редакцією газети він понад 50 разів побував на Сході країни.

Юрій Краківський працював із 2001 року заступником головного редактора журналу "Правозахисник". Втім через несплату членських внесків з 2010-го його статус в НСЖУ припинили. Однак ця інформація, пише Томіленко, не підтверджується.

Згодом на сторінці у Facebook він написав, що відбулася "змістовна зустріч" керівника поліції Вінницької області Івана Іщенка та голови облорганізації НСЖУ Василя Паламарчука.

"Найближчі дні чекаємо на закриття кримінального провадження за необґрунтованими звинуваченнями щодо підробки журналістських посвідчень нашою організацією у Вінниці", – написав Сергій Томіленко.

Поліція співпрацює з НСЖУ. Про результати співпраці згодом повідомлять, розповіла речниця відомства Анна Олійник.

Суспільне звернулося по коментар до голови обласної журналістської спілки Василя Паламарчука. Він сказав, що відповідь надасть пізніше: на час досудового розслідування ситуацію не коментуватиме.

Читайте також

  • У мера Вінниці з'явився новий радник. Хто він
  • В апеляції відхилено. Вінницький апеляційний суд залишив без змін рішення щодо Романа Шиманського

На початок