7 грудня житомирянин Сергій Ващенко прийшов до обласного Центру крові, аби зробити 245 за рахунком донацію крові. Медична директорка Центру крові Алла Островська розповіла Суспільному, що Сергій є рекордсменом серед донорів області.
Вперше Сергій Ващенко здав кров у 1992 році, аби врятувати життя свого похресника. Відтоді один-два рази на місяць чоловік ходить робити донації в обласний Центр крові. Цьогоріч Сергію присвоїли почесне звання "Заслужений донор України" – відзнаку йому першого грудня вручав у Верховній раді Президент України.
"Було таке, що здавав кров двічі на місяць упродовж двох-трьох місяців поспіль, якщо у тому була потреба, – говорить Сергій. – Мене, як донора, викликали до Центру крові і я здавав. Треба, значить, треба. 244 безоплатні донації – це 103 літри крові і її компонентів. Подвигу я в цьому не бачу".

Сергій – учасник АТО, тому, коли кров потрібна його побратимам та іншим військовим, одразу ж, каже, відгукується і йде робити донацію.
"У нас постійно комусь треба кров. Моїм побратимам теж треба. Поранені хлопці також потребують крові", – розповідає кореспондентам Суспільного Сергій.

Дружина Сергія Любов Грінчук працює в обласному Центрі крові. Аби підтримати чоловіка, теж стала доноркою.
"Моє ставлення до того, що чоловік здає кров, завжди було дуже позитивним, – говорить Любов Грінчук. – Постійно підтримую його. Кажу: здавай, це потрібно. Я й сама час від часу здаю кров".


"Сергій за 28 років зробив у нашому закладі понад дві сотні донацій, здавши 103 літри крові. Це рекорд серед донорів. Він є прикладом для інших. Це – подвиг, який не кожен може здійснити", – каже медична директорка обласного Центру крові Алла Островська.
Як стати донором?
За словами Алли Островської, аби стати донором, потрібно мати гарний стан здоров'я та бажання зробити донацію. Житомирський обласний центр крові заготовляє цільну кров, плазму і тромбоцитну масу. У вересні 2021 року Центр крові отримав нове обладнання, яке дозволить швидше переливати компоненти крові пацієнтам, не чекаючи її карантинізації.
- Донори безкоштовно можуть здати аналізи на чотири види інфекцій та СНІД.
- У Центрі приймають донорів з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 13.00.
- Для кровоздачі потрібно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код.
- Здавати кров можуть лише ті донори, які мають вагу не менше 50 кілограмів.
Читайте також
- На Житомирщині водолази, поліція та родичі розшукують зникле подружжя.
- У першій міській лікарні Житомира на третину зменшиласяскількість госпіталізацій пацієнтів з COVID.
- Житомирщина залишаєтьсяу "червоній" зоні – перевищено показники захворюваності та госпіталізації.
- Більше десяти порушень правил паркування за 15 хвилин виявили інспектори біля школи у Житомирі.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber