Перейти до основного змісту
Рохінджа вимагають у Facebook 150 мільярдів доларів за пропаганду насилля щодо меншини

Рохінджа вимагають у Facebook 150 мільярдів доларів за пропаганду насилля щодо меншини

Рохінджа вимагають у Facebook 150 мільярдів доларів за пропаганду насилля щодо меншини
. АР

Біженці з етнічної групи з М'янми рохінджа у Великій Британії та США подали до суду на компанію Марка Цукерберга Meta через пропаганду насильства у Facebook.

Зокрема, рохінджа заявляють, що соцмережа пропагує насилля та ідею переслідування представників меншини і вимагають 150 мільярдів доларів компенсації, передає ВВС.

Як повідомила британська юридична фірма, яка представляє частину біженців, звернулася до компанії з листом, в якому стверджує, що:

  • алгоритми Facebook посилили мову ненависті проти народу рохінджа;
  • компанія не інвестувала в модераторів і фактчекерів, обізнаних щодо політичної ситуації в М'янмі;
  • компанія не видалила дописи або облікові записи, які підбурювали до насильства проти рохінджа;
  • Meta не змогла вжити належних і своєчасних заходів, знехтувавши попередженнями благодійних організацій та ЗМІ.

У юридичній скарзі американські адвокати заявили, що компанія "бажає продати життя народу рохінджа". Зокрема до скарги долучено допис у соцмережі, автор якої закликає боротися з представниками меншини "як Гітлер боровся з євреями".

При цьому, ще у 2018 році Facebook погодився, що зробив недостатньо для запобігання розпалюванню насильства та ненависті проти рохінджа.

Що відомо

  • Рохінджа зазнають дискримінації з боку суспільства та уряду М'янми. У 2017 році бойовики з представників меншини напали на низку поліцейських постів. Після цього військові М'янми почали діяти проти представників етносу. У результаті тисячі людей загинули, частина — втекла до Бангладешу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок