"Речі віддамо тим, хто потребує". На території вінницької школи встановили соціальний контейнер

"Речі віддамо тим, хто потребує". На території вінницької школи встановили соціальний контейнер

"Речі віддамо тим, хто потребує". На території вінницької школи встановили соціальний контейнер
Соціальний контейнер на подвірʼї школи №8 у Вінниці. Фото: Ірина Хоходра, Суспільне Вінниця

Контейнер для вживаних речей встановили на подвірʼї восьмої вінницької школи. Це ініціатива самих учнів — каже директорка закладу Наталія Підлісна. Сюди діти зносять одяг, взуття, ковдри, подушки. Речі мають бути чистими і придатними до повторного вжитку.

Контейнер на балансі підприємства "Ековін". Сюди його перевезли з мікрорайону "Академічний", розповідає фахівець підприємства Ярослав Барановський. Наразі у місті це єдиний навчальний заклад, де є такий контейнер.

"Дуже важко переробляти використані речі, і вони дійсно комусь потрібні. Повторне використання речей призводить до того, що не треба купувати, а старе не треба викидати… Якщо є бажання від речі відмовитися — то її краще передати, і вона потрапить в руки людині, яка її потребує", — каже Ярослав Барановський.

"Речі віддамо тим, хто потребує". На території вінницької школи встановили соціальний контейнер
Суспільне Вінниця

Приносити речі можуть не лише школярі та їхні батьки, а й інші вінничани — говорить директорка 8-ї школи Наталія Підлісна. Речі мають бути чистими і без дірок. Якщо взуття — то обовʼязково пара.

"Вже давненько у нашому районі не було контейнера. За моєї памʼяті було найближче біля Вежі, і люди запитують як допомогти. А іноді часу немає в притулок поїхати. А так тут речі будуть поступово збиратися, а потім куди потрібно відвозитися. Я думаю, що інші школи візьмуть від нас естафету. І будемо продовжувати речі збирати", — каже Наталія Підлісна.

Коли контейнер наповниться — зібране віддадуть волонтерам. Вміщує бак до 300 кг речей.

Контейнер Хоходра
Суспільне Вінниця

"Шкільне самоврядування пересортує, привезуть до нас де, ми будемо прати, ремонтувати, якщо треба, а далі будемо відправляти — в дитбудинок, кризовий центр, буд пристарілих. Речі віддамо тим, хто їх потребує",— каже волонтерка Надія Дмитрієва.

Вінничанка Альона Чабрінська до школи прийшла з двома доньками — Вікторією та Сашею. Принесли кілька пар дитячого взуття і чоловічий одяг. Жінка має 5 дітей. Говорить, що у використанні вживаного одягу нічого погано не бачить.

"Принесли чобітки для дівчинки, для хлопчика, можливо, комусь підійде, у нас їх ніхто не носить. Речі ціленькі, чистенькі, можна вдягнути і скористатися ще раз. Нам люди теж передавали, допомагають. Ми завжди приймаємо і ніколи не відмовляємося. І те, що в нас є, ми можемо поділитися. Раді цим з іншими поділитися", — каже Альона Чабрінська.

Подружжя Олексія та Лори тільки-но переїхали з Києва. У 8 школі вчаться два сини. Поки чекають їх з уроків — принесли те, що вже давно не носять. До екосвідомості дітей привчають змалку, каже Олексій.

"У Києві досить багато таких контейнерів. Я зібрав те, що як від серця відірвав. Ініціатива класна, і дуже добре, що в Вінниці таке теж є, і що школа наша бере в цьому участь. Наш малий переживає за планету, екологію, воду, яку витрачаємо. Каже, що ми так багато споживаємо речей. Наша планета нас не витримає", — каже Олексій.

Що відомо

У Вінниці вживані речі можна віддавати за такими адресами:

  • ГО "Спільна справа" (вул. Замостянська, 7, телефон: +38 066 293 3232);
  • ГО "Полум’я надії" (вул. Пирогова, 74, вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 12, телефон +38 096 006 36 05);
  • Кризовий центр для матерів та їх дітей “Дім Мама” (с.Лука-Мелешківська, вул. Верхня Нагірна, 38, телефон +38 093 006 6822);
  • Кризовий центр "Ми поруч" (телефон +38 067 838 5579);
  • Станція глибокого сортування сміття Shuttle (вул. Юності, 9, телефон +38 068 000 9999).

Читайте також

  • Бути чи не бути автоматам для збору пластикових пляшок у Вінниці: відповідь на петицію
  • 30 гектарів яблуневого саду. На Вінниччині запрошують запастись дровами на зиму
На початок